Skip to main content

SEO Hizmeti Nedir?

Dijitalin zirveye ulaştığı günümüzde, dijital kullanıcı alışkanlıklarını ön görmeyen tüm markalar büyük bir kayıba neden olduğundan habersizdir. Bu kullanıcılar günlük vaktinin çoğunu arama motorlarında araştırmalar sağlayarak geçirmektedir ve aradıkları her ne olursa olsun hızlıca ulaşma istekleri vardır.

Sabırsız ve tahammülsüz bir kullanıcı kitlesinin, arama motorlarında aradıkları ürüne veya bilgiye dakikalarını ayırması dahi mümkün değildir. Bu nedenle ilk karşılarına çıkan seçeneği incelemeleri ve memnun kaldıkları takdirde satın almaya yönelmeleri muhtemeldir. SEO hizmeti tam da bu noktada markaların işini kolaylaştırmaktadır. Hedef kitle ile marka arasındaki köprüleri kuran, markayı gözle görülür kılan SEO hizmeti, bilinirlik kazanmanın en temel yoludur.

SEO Hizmeti, bir web sitesinin tüm arama motorlarında (Google,Yandex,Bing) search edilen kelimeye karşılık üst sıralarda yer almasını sağlayan çalışmalardır. SEO (Search Engine Optimization) yani türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Arama motorlarında daha iyi sonuçlar almak ve daha iyi bir konuma sahip olmak adına bazı yönergeleri uygulamak gereklidir. Bu yönergelerin kusursuz biçimde işlemesi de başarılı bir SEO Hizmeti doğurmaktadır.

seo uzmanı

Dijital tıpkı fiziksel dünya gibi, her an her saniye potansiyel bir müşterinin mağazaya girip ürünleri inceleyip ardından da satın alma şansı vardır. Fakat tabii ki müşterinin öncelikle o mağazayı görmesi, girip gezmesi ve memnun ayrılması gerekmektedir. SEO çalışmaları; tüm markaların dijitaldeki mağazaları olan web sitelerine müşteri çekmesini sağlamaktadır.

Markaların hem kendi kalite standartlarını yükseltmeleri, hem de müşteri kitlelerini genişletmeleri adına SEO Hizmeti edinmeleri gelecekteki yatırım planlarının ilk sırasında yer almalıdır. Çünkü arama motorları Dünya’nın her yerinden kullanıcıları barındıran geniş bir portaldır. Bu sayede markalar kendi sektörlerinde kullandıkları anahtar kelimelerde ilk sıralarda yer alarak, geniş çaplı müşteri portföyü oluşturmaktadır.

SEO Hizmeti Neden Gerekli?

Dijital Pazarlama alanının temel yapı taşlarını oturtmak için SEO hizmeti edinmek ve SEO çalışmalarını doğru adımlarla ilerletmek markalar için oldukça önemlidir. SEO, markaların web site içerisinde ve web site dışarısında itibarlarını yansıtan bir dizi çalışmadan oluşmaktadır. Dijital varlıklar edinmek ve bu varlıkları başarıyla yönetmek SEO’nun uzun vadeli getirilerine öncülük etmektedir. Markaların bilinirlik kazanması ve hedeflerini gerçekleştirmesinde arama motoru optimizasyonu çalışmaları başrole sahiptir. Stratejik hamleler ile markayı öne çıkarmak ve anahtar kelimeler sonucunda ilk tıklanan olmak, daha fazla ticari başarı anlamına gelmektedir.

seo ajansı nasıl seçilmelidir.

Milyonlarca markanın sıralama yarışı içerisinde olduğunu ve rekabetli sektörler içerisinde aranma hacimlerinin ne kadar yoğun olduğunu tahmin etmek zor değildir. SEO Ajansları, markaların rakiplerinden sıyrılmasına ve bu rekabetli ortamda kendilerine ışık tutmasına yardımcı olmaktadır. Günden güne gelişen teknolojik gelişmelerle birlikte, web siteler üzerinden online alışveriş yapan kullanıcıların oranı, fiziksel alışveriş yapan bireylerin oranını neredeyse ikiye katlamaktadır. Markalar, SEO Hizmeti edinerek, sektörlerinin başında gelen olmalı ve pazar payının büyük çoğunluğunu avuçlarına alabilecek güce sahip olmalıdır.

Markalar Google Ads reklamları ile bütçelerinin götürdüğü yere kadar üst sıralarda olabilmektedir fakat SEO Çalışmalarında herhangi bir bütçe gerektirmeden uzun vadeli marka yatırımı yapabilmektedir. Artan reklam maliyetleri göz önüne alındığında SEO hizmeti almanın çok daha akıllıca bir yöntem olduğu ortaya çıkmaktadır. Öte yandan SEO hem ölçümlenebilmektedir hem de hedefe dayalıdır. Hangi anahtar kelimeleri ve hedef kitleyi baz alarak çalışmalar yapılmış ise, tam da bu doğrultuda müşteri kazanımı sağlamaktadır. Markaya kalıcı bir değer katan ve organik trafik kazandıran arama motoru optimizasyonu çalışmaları, devamlılık ve süreklilik istemektedir.

SEO Hizmeti Markalara Neler Kazandırır?

Markalar, SEO Hizmeti edinirken pazarlama veya bilinirlik kazanma maksadıyla yola çıkabilmektedir. Sektörel bazda yapılan SEO çalışmaları, markaların hem ismini hem ürünlerini hem de sektördeki yerini sağlamlaştırmaktadır. Sektörün öncü rakiplerini arama motorlarında geri sıralara atmak, markanın daha başarılı hizmet verdiğini ve daha fazla emek harcadığını gözler önüne sermektedir. Doğru yönergeleri uygulayan ve SEO uyumlu bir web sitesine sahip olan markalar, müşterileriyle aralarındaki tüm perdeleri kaldırabilmektedir.

seo hizmeti ve seo ajansı

Hangi sektöre hayat veriyor olursa olsun, o sektöre ait anahtar kelimelerde öncü gelenlerden biri olmak her markanın hayalidir. SEO çalışmaları da hayal edilen başarı hedeflerine ulaşmanın zahmetli fakat organik ve en kalıcı yöntemidir. İlk ulaşılan olmak demek, markanın müşteriye değil de müşterinin markaya gidiyor olması demektir.

SEO Hizmeti almak isteyen markaların profesyonel bir SEO ajansı ile iş birliği kurmaları, başarıya ulaşabilmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. SEO hizmeti sağlayan ajansların çalışma süreçleri nelerdir?

 • Markanın SEO stratejisini belirlemektedir. (bilinirlik kazanmak, satışları arttırmak, organik trafik çekmek)
 • Markanın hedef kitlesini analiz etmektedir.
 • Markanın rakip analizini yapmaktadır.
 • Markanın anahtar kelime gruplarını araştırmaktadır.
 • Marka için kaliteli ve zengin içerikler oluşturmaktadır
 • Markanın web sitesini SEO uyumlu hale getirerek iyileştirmektedir.
 • Marka için otoritesi yüksek backlinkler satın almaktadır.
 • İç ve Dış SEO yönergelerini kusursuz işlemektedir.

SEO Hizmeti almanın markalar için getirilerini detaylıca ele aldığımız blog konumuzu okuyarak, bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. https://www.creodive.com.tr/seo-hizmeti-ile-basarili-markalasma/

SEO Hizmeti Ne Kadar Süre Devam Etmeli?

SEO Hizmeti almak isteyen markaların SEO ajansları ile çalışmaları ve onların uygun gördükleri zaman dilimi boyunca gelen dönüşleri izlemeleri gerekmektedir. Öncelikle markaların web sitelerindeki iyileştirmeler sağlanmaktadır ve SEO uyumlu bir web site formuna getirilmektedir. SEO uyumlu web siteler, açılış hızı yüksek ve responsive tasarıma sahip olan web sitelerdir. Markanın sektörüne yönelik özgün içeriklere yer verilmesi ve görsel kalitesi sitelerin SEO puanını etkilemektedir.

SEO çalışmaları ilk fazda agresif olarak başlayıp zaman içerisinde markanın konumu oturdukça sabitlenmektedir. Burada markanın sektörü ve anahtar kelimelerinin aranma hacimleri oldukça önem taşımaktadır. Aranma hacimleri yüksek olan anahtar kelimeler için yoğun çalışmalar gerekmektedir.

Kurumsal SEO ajansları marka için uygun gördüğü talepleri (backlink satın almak, site içi optimizasyonlar) marka sahiplerine bildirmektedir ve markada bunları yerine getirdiği takdirde Google arama motorlarında reaksiyonlar görülmektedir. Kurumsal SEO ajansları, marka ile çalışmalara başladığı günden itibaren her ay sonu detaylı raporlamalar sunarak, markayı istatistikler konusunda bilgilendirmektedir. Bu süreçler genellikle ilk 6 ay içerisinde olumlu web site trafikleri ve sıralama raporlarında görülmektedir.

Marka istediği kelimelerde arama motorlarında üst sıralara yerleştiğini gördüğünde SEO çalışmalarını durdurursa, tabii ki birkaç ay içerisinde tekrardan düşüşe uğrayacaktır. Dijitaldeki rekabet ve ulaşılabilir olma imkanı hangi markanın istemeyeceği bir şans olabilir? Bu sebeple SEO devamlılık arz etmektedir ve rakiplere karşılık daima hazırda beklemekte fayda vardır.

SEO Ajansları Neler Yapar?

Creodive Dijital Medya Ajansı, SEO uzmanı kadrosu ve başarılı içerik editörleri ile birlikte yürüttüğü SEO hizmeti sayesinde yüzlerce markanın hedef kitleleriyle buluşmasına öncülük etmektedir. Dijitaldeki yerini ve itibarını garantiye almak isteyen tüm markalar Creodive SEO Ajansı ile işbirliği kurmalarında fayda vardır. Creodive ile tüm bu süreçleri daha hızlı ve daha başarılı atlatmak mümkündür. Markaları hedef kitleleriyle bir araya getiren ve SEO kurallarının dışına çıkmadan kusursuz hizmet sağlayan Creodive Dijital Medya Ajansı, markaların yükselişine tanıklık etmektedir.

Öncelikle markanın web site SEO puanını belirleyen İç ve Dış SEO dediğimiz temel yapı taşlarındaki eksikler  tamamlanmaktadır ve bu eksikler marka sahiplerine bildirilmektedir. İç ve Dış SEO bir dizi maddeyi kapsamaktadır, bu maddeler Google tarafından ortaya atılmış SEO kurallarını oluşturmaktadır. SEO kurallarını yerine getirmeyen markaların başarılı bir arama motoru sonuçlarına ulaşabilmeleri maalesef ki mümkün değildir. Web sitenin hızı, kullanıcı deneyiminin yüksek olması, temiz kod yapısı, responsive uyumluluk, özgün içerikler, çözünürlüğü yüksek görsel ve videolar, google search console kurulumu gibi birkaç aşama tamamlandıktan sonra markanın anahtar kelimeleri üzerinde yoğunlaşarak aksiyonlu çalışmalar başlamaktadır.

SEO ajansları, bir markanın sektör analizini ve hedef kitle analizini ortaya çıkarmakla işe koyulmaktadır. Ardından markanın sektörünü ön planda tutarak, arama motorları üzerinde hedef kitlenin en çok aradığı anahtar kelimeleri belirlemektedir. Bu kelimeler üzerinden pazarlama stratejileri geliştirmektedir. Öncelikle anahtar kelimeler üzerinden içerik kalitesi yüksek, hedef kitleye hitap eden, bilgilendirici makaleler yayınlanmaktadır ve bu kelimelerde sıralamaya girmeyi hedef almaktadır. Sıralamaya giren web siteleri, site ziyaretçi oranlarındaki artışlarla takip edilmektedir. Süreklilik arz eden çalışmalar sonucunda, sıralamalarda yükselen web sitelerine kaliteli backlink satın alımları gerçekleştirilmektedir.

Seo Uzmanı

google adwords reklamları, google ads reklamlarıArama motoru optimizasyonu yaparken, kaliteli ve iletişimi yüksek içerikler oluşturulmaktadır. İçeriklerde mutlaka imla kurallarına, anahtar kelimelere yer vermeye ve aynı anahtar kelimeleri devamlı kullanmamaya dikkat edilmektedir. Konu başlıklarını hedef kitlenin dikkatini çekecek niteliklerde belirleyerek okumaya teşvik etmektedir. Hedef kitleye bilgi verici içerikler sağlayarak, markanın kalitesini arttırmaktadır. Yalnızca anahtar kelimelerin geçtiği fakat içeriğinde bilgiye dayalı bir şey olmayan makaleler Google tarafından anlaşılabilmektedir. Bu da web sitenin kalite puanını düşürecek bir hamledir. Profesyonel SEO Ajansları, okunabilirliği yüksek makaleler ile marka etkileşimlerini yükseltmektedir.

Backlinkler mutlaka otoriter web sitelerden alınmaktadır, bu sayede kaliteli bir web site ve markanın web sitesi yan yana gelerek birbirlerine referans olmaktadır. Birbirlerine referans olan sitelerden, fazlasıyla organik ziyaretçi çekilmektedir. Bu sayede markanın web site aranma hacimleri ve puanları yükselmektedir.

SEO Ajansının Yaptığı İşler
📌 Yüksek Ciro Garantisi Organik Trafik Artışı
👍 Diğer Hizmetlerimiz: Web Tasarım ve Google Ads
💻 Ciro Artışı Seo Hizmeti ve Sosyal Medya
🚀 Dış SEO Seo Uzmanı ve Ücretsiz Analiz

One Comment

 • Cansu Demircan dedi ki:

  Bu sitede SEO hizmeti hakkında aradığım her şeyi buldum. SEO’nun ne olduğunu anlamak benim için karmaşıktı, ancak bu açıklama sayesinde konu daha net hale geldi. Arama motorlarında üst sıralarda görünmenin ne kadar önemli olduğunu öğrenmek beni etkiledi. Web sitemin organik olarak daha fazla kişiye ulaşması için bu hizmeti düşünüyorum.

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler