Skip to main content

Kurumsal Logo Tasarım Ajansı

Logo Tasarımı

Hayal edilenden daha iyisi kreatif bakış açısı ister!

Markanızı benzersiz kılacak ve bunu anlatacak düzeyde işlere imza atıyoruz. Yerel yada global pazarda daha büyük kitlelere mesajınızı ve imajınızı iletmek için kaliteli işlere ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Bunun için trendleri takip ediyoruz ve sizi yeni nesil tasarımlarla buluşturuyoruz.

Kaliteli ve size özgün tasarımlar ile markanıza değer katmaya hazır olun. Tercih noktasında maliyet ve zaman etkeni göz önünde olsa da, uzun vade de kaliteyi getirecek en büyük etkeni görmezden gelmemelisiniz. Kısacası, Creodive Deneyimi ile marka kimliğinizi daha prestijli hale getirin.

TASARIM REFERANSLARIMIZHEMEN TEKLİF ALIN
logo tasarimi

Kreatif Logo tasarımları bir vektörel çalışmadan daha fazlasını ifade eder; markanızın kimliğini, değerlerini ve çizgilerini bilinç altına kodlamak..

Marka Kimliğinizin Tasarım Süreci

Logo Tasarım Süreçleri

Kreatif tasarım ekibimiz öncelikle sizlere kusursuz bir logo tasarımı hazırlamak için tarafınızdan gerekli bilgileri almaktadır,

ardından tasarım süreci başlamaktadır.

Keşif

Ürün yada hizmetinizin; faydaları, müşterileriniz ve stratejik hedefleriniz hakkında bildiğiniz her şeyi öğreniyor ve araştırıyoruz. Sektör hakkında geniş bir analiz yaparak sizi rekabette ayrı bir noktaya koyacak marka stratejileri geliştiriyor ve uygulama planı çıkarıyoruz.

Rekabet Analizi

Ekibimiz, hizmetinizin ve markanızın konumunun rakiplerinize göre nasıl olması gerektiğini anlamak için pazarı araştırır. Rekabet analizi, satış noktası konumlarının değerlendirilmesi ve istediğiniz sonuçları elde eden diğer başarılı şirketleri ele alır. Rakiplerinizden farklı ve daha iyi olarak öne çıkmak önemlidir. Amacımız, grafik tasarımınızın hemen dikkat çekmesini sağlamak ve potansiyel kitleyi müşteriye dönüştürmektir.

Marka Tasarım Stratejisi

İlk iki adımın ardından logo tasarımı için stratejik plan hazırlıyoruz. Bu, tasarım stratejisi, baskı ve tasarım şablonları, boyut, yapılandırma, stil, tutum, renk, illüstrasyon ve tüm bu unsurların nihai marka tasarımında nasıl bir araya gelebileceği kararlarını içerir. Strateji hedef müşterinize özel önem vererek daha etkili olması için geliştirilir.

Yaratıcılık

Marka kimliğini yansıtacak anahtar bir slogan logo tasarımı için olmazsa olmazdır. Kısa, büyüleyici ve hizmetin farklılaştırıcı unsurlarını anında aktarır.

Tasarım Süreci

Bu adım her şeyin bir araya geldiği aşamadır. Marka kimliğinizi tasarlayan ekibimiz, seçim yapabileceğiniz birçok tasarım stili oluşturur. Onayınızdan geçen tasarım, diğer stil seçeneklerinden öne çıkan önemli detaylar ile gerektiğinde harmanlanabilir. En iyisine ulaşmak için kombinasyonlardan taviz vermeyiz.
Tasarlanan taslakları tasarım ekibi ile inceleyerek fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Onay Süreci

Karar verilen çalışmanın talep edilen tüm formatları sizler ile paylaşılır ve marka kimliğiniz kullanıma hazır hale getirilir.

Logo tasarımı; en yalın haliyle bir işletmeyi diğer işletmelerden ayıran, markayı simgesel (görsel/çizim) veya her ikisinin birden kullanıldığı özgün çizimlerle aktarmaktır.

Anonim
logo tasarımı

Siz de markanızı yepyeni bir kimlikle buluşturun.

Uzmanlarımızdan detaylı raporlama ve teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Profesyonel Logo Tasarımlarından Sadece Bazıları

  Logo Tasarımı firmanız için sizi ileriye taşıyacak olan bir kimliktir.Kurumsal vizyonunuzu taşıyan güçlü bir logo tasarımına bugün sahip olabilirsiniz.
  Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Birlikte Hayal Ediyoruz Ve Tasarlıyoruz!

  Kreatif Kurumsal Logo Tasarımına Sahip Değil Misiniz ?

  Kurumsal Kimliğinizi Yansıtan Sizi Farklı Kılan Logo Tasarımına Bugün Sahip Olun.

  Hemen Teklif Alın

  Logo Tasarımı Hakkında En Çok Sorduklarınız

  Profesyonel Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Profesyonel bir logo tasarımı ancak bu alanda uzmanlaşmış kişiler veya ajanslar tarafından yapılabilir. Süreçler ilk olarak markanın sektörünü, varoluş hikayesini, değerlerini ve yer aldığı konumu hakkında bilgi edinmekle başlar. Ardından marka ismi ve sektör renkleri, sektöre ait göze çarpan imajlar incelenir, bunlar arasından en kreatif izlenimi sağlayacak unsurlar seçilir. Markanın sektörüne yönelik vurgulayıcı font seçimleri ve renk katalogları belirlenir ve marka sahiplerine iletilerek fikirlerine danışılır. Logo tasarımı görsel bir öğeden çok daha fazla anlam ifade etmektedir. Markanın dijital ve fiziki olarak her alanında kullanılacak ve markanın taşıyıcı simgesi haline geleceği düşünülmektedir. Bu nedenle asla rakip firmaların benzeri olabilecek çalışmalara yer verilmemelidir, aksi takdirde marka kendi reklamını değil istemsizce bir başka firmanın reklamını yapıyor olacaktır. Logo tasarımı tamamen özgün ve markayı yansıtan şeffaflıkta olmalıdır. Markanın karar verme süreçlerini ve tam hayalindeki doyuma ulaşmasını sağlamak amacıyla 3 adet varyasyon tasarlanmaktadır. Bu 3 adet logo tasarımı markaya dark ve night design şeklinde iletilmektedir, marka sahiplerinden onay alındıktan sonra tasarım süreci sona ermektedir ve tüm dijital formatları markaya teslim edilmektedir.

  Kurumsal Logo Tasarımı Nedir?

  Kurumsal logo tasarımı, bir markanın sektörel çizgilerini yansıtacak nitelikte marka ismini ve hizmetlerini ön plana çıkaran görsel gücü yüksek çalışmalardır. Kısacası tıpkı bireylerin olduğu gibi markalarında bir kimliğe ihtiyacı vardır. Bireysel kimliklerde yer alan fotoğraf kısmını düşünecek olursak, markalarında tüm dijital ve fiziki alanlarında fotoğraf kullanır gibi logo tasarımlarını kullanmaya ihtiyaçları vardır. Böylelikle hedef kitlelerinin zihinlerinde kalıcı ve etkili bir yer edinme fırsatına sahip olabilirler. Öte yandan kurumsal kimlik çalışmalarının ilk adımını oluşturan logo tasarımı, markanın diğer baskılı ve dijital çalışmalarınında paralel olarak gelişmesini sağlar. Çünkü kartvizit, mail imza, web tasarım, roll up ve sosyal medya görselleri vs. gibi tüm tasarımsal işlerde logo tasarımına yer verilmesi şarttır. Aynı çizgide ve kaliteli şekilde eşlem olarak hazırlanan çalışmalar müşterilerin gözünde daha güvenilir ve sarsılmaz bir imaj oluşturmaktadır.

  Logo Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilir?

  Bir markanın kurumsal kimlik çalışmaları sürecinde ilk başı çeken logo tasarımıdır. Bu çalışmalar ilerleyen zamanlarda değişebilecek veya büyük ölçekli değişikliğe uğrayabilecek nitelikte değildir. Markalar logo tasarımı yaptırırken gerçekten hayalindeki çalışmayı önüne serebilen ve kendi fikirleriyle örtüşen bir çalışmaya onay vermelidir. Markanın temellerini atan logo tasarımı çalışması, her alanda yayınlanacağı için ileride değişmesi marka itibarını sarsacak ve müşteri kitlesinin zihninde karışıklığa yol açacaktır. Dijitalde her bir iz markalar için çok önemlidir, bu nedenle yapılacak olan çalışmalar için çok doğru karar verilmeli ve varlıkları o şekilde oluşturulmalıdır.

  Logo tasarımı için en makul olan ve zamana meydan okuyan çalışma stili minimal çalışmalardır. Minimallik, sadelik ve şıklığı bir arada sunacaktır, seneler sonrasında dahi markanın logo tasarımı yeni trendlerin gerisinde kalmayacak ve o günün tasarım şartlarında yabancı durmayacaktır. Markalar kurumsal kimlik çalışmalarını yüklenecek olan ajansı seçerken, o ajansın geçmiş işlerini ve referanslarını mutlaka detaylıca incelemelidir. Eğer ajansın referanslarını gördükten sonra kendi tasarım gözüne yakın buluyor ve güven duyuyorsa çalışmalara start vermelidir. Markalar ürün ve hizmetlerini bulunduğu lokasyonun, sektörün veya globalin en iyisi olarak görebilir. Fakat unutulmaması gereken bunun organik reklamını yapacak olan kurumsal kimlik çalışmalarıdır. Doğru tasarlanmış ve kreatif düşünülmüş tasarımlar, kaliteli bir kimlik yaratacaktır.

  Logo Tasarımı Fiyat Ortalaması Nedir?

  Logo tasarımı yaptıracak olan marka, öncelikle ne kadar kaliteli bir süreç beklediğini düşünmeli ve ne kadar profesyonelliğe sahip biriyle çalıştığını göz önünde bulundurmalıdır. Çünkü grafik tasarım ve matbaa alanında bilgisi ve tecrübesi yüksek bir kişi veya uzman ekibe sahip bir ajans ile çalıştıkları takdirde fiyatlandırmalar bu doğrultuda ilerleyecektir. Uygun fiyatlarla bu hizmeti alan markalar, istedikleri kurumsal kimliğe ne yazık ki sahip olamayabilirler. Sağlam temeller atarak, estetik ve kreatif tasarımlarla bir hikayeye başlamak en doğru seçimdir. Markaya verilen emek, fikir üretimi ve tasarım süreçleri dediğimiz adımlarda iş yükü az gibi görünsede aslında bir beyin fırtınasından ibarettir. Markanın yerine düşünen, markanın itibarını göz önünde bulunduran, özgün ve yaratıcı işler çıkaran ekipler tabii ki kurumsal kimliğin can evi olan logo tasarımı çalışmalarını düşük bütçelerle ele alamazlar. Kısacası ne kadar emek verilirse, o kadar karşılığı alınır demek doğru bir tabir olacaktır.

  Logo Tasarımı Hangi Programlardan Yapılır?

  Logo tasarımı, tüm mecralarda kullanılabilen (kartvizit, mail imza, masa bayrağı, kupa bardak, roll up, web site, baskılı işler vs.) bir semboldür ve markanın sürekli ismini taşıyan organik bir reklam niteliğinde yer almaktadır. Bu bağlamda Logo tasarımı, grafik tasarım programlarında yapılmaktadır ve tamamen yüksek çözünürlüklü, kullanıldığı alana göre büyüme ve küçülmeye eğilimli, akıllı nesne şeklinde çalışılabilen ve export edilebilen programlar tercih edilmektedir. Logo tasarımı bir markanın görünen yüzüdür, hedef kitle veya potansiyel müşteriler markanın logosunu gördükleri anda zihinlerinde o markaya ait vizyon ve misyon, bulunduğu pazar ve sağladığı faydalar oluşmaktadır. Kalite ve başarı için de ilk izlenimde gerçekten profesyonel hazırlanmış logo tasarımları dikkatleri üzerine çeker. Taklit edilmeye çalışılsa dahi, akılda kalıcı bir logo tasarımı daima aslını yaşatır. Markanın rakipleri logo tasarımını örnek olarak ele alabilir ve benzeri çalışmalar yaptırabilir fakat marka sadakati dediğimiz markanın savunucuları haline gelmiş müşteriler bunu farkedecektir. Bu da marka bilinirliğinin daha da artmasına katkı sağlar.

  Logo Tasarımı Yapılabilen Ücretli Programlar

  • Adobe Illustrator 
  • Corel Draw
  • Adobe Photoshop (tercihen)

  Logo Tasarımı Yapılabilen Ücretsiz Programlar

  • Logaster
  • Shopify Online Logo Maker
  • Logo Maker Ucraft
  • CraphicSprings
  • Logo Creator
  • Canva 
  creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Telefon
  creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Whatsapp
  creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Teklif Al
  kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Projeler