Skip to main content

Yeni nesil kreatif web tasarım ajansları mottosuyla ilerleyen firmalar, teknolojik gelişmeleri ve çağın getirilerini benimseyerek markalara buna uygun fikirler sunmaktadır. Markaları çağın getirilerine göre konumlandırmak onların başlıca amacıdır. Yaşantımızda günden güne yeni gelişmelerin olduğu bir düzenin içerisinde olduğumuz ve kullanıcılara bu yönde yaklaşım sağlamamız gerektiği inkar edilemez. Sosyal medya platformlarında ve reklam alanlarında yapılan güncellemeler, bireylerin internet mecrasından almak istedikleri enformasyon, kullanıcı deneyimi sunan web siteler ve aplikasyonlar, popülerlik kazanan alışkanlıklar yeni nesil kreatif web tasarım ajanslarının çalışma prensiplerini tamamiyle değiştirmiştir. Senelerdir bu alanda hizmet veren ajanslar, teknoloji çağının getirileriyle markalar için etkili ve başarıya götürecek stratejiler yaratmak için varolmaya devam etmektedir.

Kreatif Web Tasarım Ajansları Özellikleri

Dijital dünyada sürmeye devam eden hızlı gelişmeler, hem yeni nesil kreatif web tasarım ajansları için hemde marka sahipleri için adeta çığır açmaktadır. Değişen tüketici davranışları; tüketicilerin ürün karşılaştırmaları, platformlar arası fiyat kıyaslaması, ürün yorumlarını incelemesi gibi birçok kriterin göz ardı edilmemesi gerektiğinin kanıtı olmaktadır. Kullanıcıları marka ile alakalı tüm durumlardan haberdar etmek, indirimlerden ve kampanyalardan yararlanmalarını sağlamak onlar için çok yararlı olacaktır.

Fakat hemen hemen tüm sektörlerde; teknolojik gelişmelerin gerisinde kalan, takip etmekte zorlanan ve bu nedenle müşteri kitlesine seslenemeyen fazlasıyla marka bulunmaktadır. Tam da bu noktada yeni nesil kreatif web tasarım ajansları devreye girmektedir. Bu yolculukta markalar adına tüm süreci üstlenerek, onların yerine müşteri kitlesini etkileyebilecek tasarımlar yaratmaktadır. Markaların dijital dönüşüm projelerini hayata geçirmek ve onların yoluna ışık olmak amacıyla kreatif fikirler yürütmektedirler. Ancak artık kullanıcılar oldukça sabırsız ve mesajı direkt olarak almadıkları zaman tahammülleri çok düşük seviyelerdedir. Bu nedenle kullanıcının dikkatini çekmek için neredeyse birkaç saniye süreniz var demek doğru olacaktır.

kreatif web tasarım ajanslarıKullanıcının Dikkatini Çekmek İçin Ne Yapılmalı?

Kullanıcının dikkatini çekmek için ise yeni nesil kreatif web tasarım ajansları ile birlikte çalışarak, adeta bir beyin fırtınası yapmanız faydalı olacaktır. Vurucu bir başlık ile öncelikle kullanıcıyı farklı bir şeyden söz ettiğinize ikna etmeniz gerekmektedir, bunun ardından kullanıcının okumaya veya izlemeye devam ederken sıkılmaması çok önemlidir. Yarım kalan bir hikayeden markanın verim alabilmesi çok zordur. Markaların dijital dönüşüm projelerinde yalnızca web tasarımlarını değiştirmeleri yeterli olmayacaktır. Sosyal medya platformlarında da Instagram platformu kullanıcıların en yoğun aktif olduğu ve en fazla etkileşim sağladığı platformdur. Bu nedenle markaların pazar yerleri dışında sosyal medya platformlarında da aktif rol oynamaları ve güncel paylaşımlara yer vermeleri gerekmektedir. Yenilikçi bir bakış açısı sergileyen markalar, kullanıcıların gözünde daima zirvede yer almaktadır. Markaların kullanıcı yorumlarına ve mesajlarına geri dönüş sağlaması, kullanıcılardan gelen fotoğrafları paylaşması birebir güven sadakatini oluşturmaktadır. Markalar için ürün veya hizmet satışı, kurumsal değerler gibi birçok etkene yer verilebilen sosyal medya platformlarında var olmak çok önemlidir. Özellikle sosyal medya da farklı konulara değinmek, kullanıcıları birer marka savunucuları haline getirmek mühimdir.

Örneğin; geri dönüşüme destek sağlamak veya sokak hayvanlarına bağışta bulunmak gibi toplumsal değer verilen konularda kullanıcıların markanın destekçisi olmaları olağandır. Bu sayede markalar hem marka bilinirliği kazanacak hem de toplumsal bir değere katkı sağlamış olacaktır. Unutulmamalıdır ki; duygusal bağ, asla kopmayan bir bağdır. Kullanıcının markayı adeta arkadaşı veya bir dostu gibi görmesi, o markadan vazgeçemek istemeyeceği anlamına gelmektedir. Bu durum tıpkı bir telefon markasının tasarımına alıştığımızda, o markanın yeni bir telefon modeli öne sürmesini beklememiz ve farklı bir marka telefon kullanmak istemememiz gibidir.

kreatif web tasarım ajansları2Yeni Nesil Kreatif Web Tasarım Ajansları

Yeni nesil kreatif web tasarım ajansları, kendi ajans iç dinamiklerinde de son teknolojiye uygun şekilde çalışma hayatlarını sürdürmektedirler. Dijital mecralarda; planlama, sosyal medya, aplikasyonlar, SEO çalışmaları gibi birçok alana hizmet verdikleri için birçok program ve online tool kullanmaktadırlar. Kullandıkları pratik yöntemlerle markalar için fazlasıyla veriye ulaşabilmekte ve dijital dönüşüm sürecinde neler yapılması gerektiğine dair detaylı analizler verebilmektedirler. Dijital ajansların çoğu şirket içinde özel yazılımlar kullanmaktadır. Çalışma süreçlerini o platform üzerinden birebir takip ederek, marka için aktif çalışmalar yürütmektedirler.

Yeni nesil bir ajans olmak için, şirket iç dinamiklerini buna göre revize etmek ve müşteri yaklaşımlarını tamamen buna göre tasarlayan bir ekibe sahip olmak gerekmektedir. Dijital ajanslarda daha keyifli bir çalışma ortamı yaratan, hem de müşteriyi başarıya götüren bu yönetim sistemi, adapte olabilenler için parlak bir gelecek sunmaktadır.

One Comment

  • İbrahim Vlademir dedi ki:

    Burada nasıl bulunduğumu bile bilmiyorum, ancak bu yazının iyi olduğunu düşünüyordum. Kim olduğunuzu anlamıyorum, ama eğer zaten tanınmış bir blog yazarı değilseniz, kesinlikle olacaksınız 😉 Tebrikler!

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler