Skip to main content
Web TasarımYazılım

Başarılı Bir Dijital Girişimci Olmanın Sırrı

By 31 Ekim 2020Mayıs 12th, 2022No Comments

Başarılı bir dijital girişimci olmayı mı hayal ediyorsunuz? Herkesin konuştuğu ve yankı uyandıran bir girişimin başrolünde olabilmek için bu yazımızı okumanızı öneririz. İş dünyasındaki güzelliklerin kendiliğinden oluşması imkansızdır. Başarının adımları öncelikle çok istemek ve inanmak sonra ise çok çalışmaktan geçmektedir. Ama adımları takip ettikten sonra çok uzun ve güzel bir yol sizi bekliyor olacaktır..başarili bir dijital girişimci olmak

Başarılı Bir Dijital Girişimci Olmak İçin

her konuda uzman olabilmek imkansız ve göz korkutucu görülebilmektedir.Bu yüzden başarılı bir dijital girişimci öncelikle yetkinliklerine güvendiği insanları yanına çekerek işe başlamaktadır. Birbirlerine katkıda bulunan, fikirlerini yürüten, hata yapmaktan kaçınan ve hata yapılmasını engelleyen bir ekip oluşturur. Ekibiyle beraber bir iş planı hazırlar ve görev dağılımını yaparak öngörü becerisini konuşturur. Örneğin; kurumsal bir blog sayfası olacaksa blog sayfasının hangi konuda yoğunlaşacağı, blog yazılarını kimin yazacağı, okuyuculara bilgiyi hangi tonla ileteceği, nasıl bir yaklaşımda bulunacağı, paylaşılacak içeriklerin başlıkları, hedef kitle analizi gibi unsurlar belirlenmelidir. Planlarınızı belli bir zaman ve belli bir rakam üzerinden yapmanız dijitalin en büyük avantajı olan ölçülebilirlik konusunda size avantaj sağlayacaktır.

Hedefe Dayalı Ölçümleme

Blog sayfanızda bir sene içerisinde 10.000 abone sayısına ulaşmayı hedefleyerek, bu hedefe dayalı ölçümlemeler yapabilirsiniz. Hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı görüp git gide hedeflerinizi büyüterek başarılı bir dijital girişimin öncüsü haline gelebilirsiniz. Başarı aynı zamanda kişinin kendi sağlığıyla da doğru orantılıdır. Kendine ayrılan vakit ve zihin sağlığı güçlenmek için büyük önem taşımaktadır. İş dışında sizi mutlu edecek ve psikolojinizi olumlu etkileyecek aktivitelerle uğraşabilirsiniz.Başarılı bir dijital girişimci olma yolunda adım atmak dahi cesaret göstergesidir, bu yüzden her ne olursa olsun başarısız olmaktan korkmayın. Başarısız sonuçlar sizi doğruya götürecek ve ne yapmamanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. Birçok işletme başarısızlıkla karşı karşıya geldikçe iş şekillerini değiştirmiş ve başarıya ulaşmıştır. Belli bir kabın içine sığmakla yetinmeyin, küresel düşünün ve büyük hayaller kurun ki o hayallere ulaşabilmek adına çaba harcayın. Küresel bir boyuta ulaşabilmek için ise merak etmekten vazgeçmeyin. İçinde olduğunuz ve olabileceğiniz her detayı merak edin. Unutmayın ki öğrenmenin sınırı yoktur, öğrenmek yaşam boyu devam eden bir süreçtir..

Dijital Okuryazarlık Nedir?

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler