Skip to main content

Web Tasarım ile Marka İmajınızı Güçlendirin

Web tasarım, günümüzde markaların çevrimiçi varlıklarını oluşturan en önemli unsurlardan biridir. İşletmelerin ürünlerini ya da hizmetlerini pazarlamak ve global çapta potansiyel müşterilerine ulaşmak adına kullandığı bir kanaldır. Web sitesi, markaların dijital dünyadaki mağazaları anlamına gelmektedir ve ilk girişte markanın vizyonunu yansıtacak değeri taşımaktadır. Marka imajının, değerlerinin ve kimliğinin bütünüdür. Bu nedenle, profesyonellikle hazırlanmış bir web tasarım, markanın itibarını güçlendirirken aynı zamanda müşteri sadakatini beslemektedir.

Online varlıklar, markaların arama motorlarındaki otoritesini derinden etkileyen bir faktördür. Arama motorları, web sitelerini çeşitli yönergelere göre değerlendirerek, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almalarını sağlar. Markalar web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için, SEO dostu bir web tasarımına sahip olmalıdır.

En yalın haliyle, web sitesi tasarımı markaların internet ortamında kendilerini tanıtmaları, satışlarını artırmaları ve bilinirlik kazanmalarında büyük bir rol oynar. Bir markanın müşterilerine, müşteri adaylarına ve arama motorlarına güçlü bir mesaj göndermesine yardımcı olur. Dijitalin gücünü farkeden ve bu güçten faydalanmak isteyen markalar için, web tasarım vazgeçilmez bir unsurdur. Peki etkileşimi yüksek bir web tasarım için hangi yollar izlenmelidir?

web tasarım ajansıEtkileşimi Artıran Web Tasarım İlkeleri

 • Kullanıcı Dostu Web Tasarım

Kullanıcı dostu web tasarım hizmeti, ziyaretçilerin web sitesinde kolayca dolaşmasına ve aradıklarını bulmasına yardımcı olur. Bu nedenle, web sitenin kullanım kolaylığına odaklanarak, kullanıcılara olumlu bir deneyim yaşatmak önemlidir. Örneğin, basit bir arayüz ve gezinme menüsü oluşturarak, kullanıcıların web sitesinde diledikleri gibi gezinmeleri ve yönlerini bulmaları sağlanır. Çünkü; kullanıcılar, karışık ve karmaşık tasarımlar yerine sade ve net bir tasarıma sahip siteleri daha çok tercih ederler.

 • Görsel Ve Metinsel Öğelerin Yerleşimi

Görsel öğeler, web sitesindeki sayfaları görsel açıdan daha ilgi çekici hale getirir ve kullanıcıların ilgisini çeker. Görsel öğelerin yerleşimi, web sitenin tasarımını ve kullanıcı deneyimini etkiler. Özellikle web sitesinde büyük resimler veya grafikler kullanılmışsa, sayfanın yüklenme süresi ve görsellerin boyutu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Web sayfasındaki önemli bilgileri vurgulayarak, kullanıcıların daha hızlı ve kolay bir şekilde istedikleri bilgiye erişmelerine olanak sağlanmalıdır. Örneğin, ana sayfada ürünler veya hizmetler öne çıkarılarak, ziyaretçiler ilgi alanlarına daha çabuk yönelebilir. Etkileşimli öğeler, kullanıcıların web sitesinde daha fazla zaman geçirmelerine ve sitenizle daha fazla etkileşim kurmalarına yardımcı olabilir. Animasyonlu resimler, slayt gösterileri veya butonlar, kullanıcıların marka ile arasındaki sadakat duygusunu pekiştirir.

web tasarım

 • Hızlı Performans

Tasarım hazırlarken, sitenin hız performansını maksimumda tutmak, ziyaretçilerin sitede daha uzun süre kalmasına ve daha fazla etkileşimde bulunmasına imkan verir. Hızlı yükleme süreleri, gezinme menüsünün netliği ve siteye erişimin kolaylığı, web sitesinin performansını artıracak faktörler arasındadır. Kullanıcılar, ilk 3 saniye içerisinde erişim sağlayamadıkları web sayfalarını ileriki saniyelerde terk etmeye yönelmektedir.

Bunun sebebi, sitenin doğru çalışmadığı düşüncesine kapılmalarıyla ilişkilidir. Dijitalde hizmet veren markalar için, potansiyel müşteri kazanımı sağlamak çok önemlidir. Aksi takdirde, profesyonel bir web tasarım sahibi olmadıkları nedeniyle rakiplere karşı avantaj elde etmeleri neredeyse imkansızdır.

 • Responsive Tasarım

Responsive tasarım, web sitesinin farklı cihazlarda (masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonları gibi) farklı boyutlarda görüntülenmesini sağlar. Bu sayede kullanıcıların herhangi bir cihazda web sayfasının işlevselliğini deneyimlemelerine olanak tanır. Responsive bir web tasarım sahibi olmanın avantajları sırasıyla şunlardır:

 • Artan Mobil Kullanımı: Mobil cihazlar artık internete erişim için en yaygın kullanılan cihazlardan biridir. Responsive tasarım, web sitenin mobil cihazlarda doğru şekilde görüntülenmesi ve mobil kullanıcıların marka ile iletişim kurabilmesini kolaylaştırır. Web tasarım, bir markanın dijital dönüşüm kapsamındaki en önemli adımdır. Bu nedenle, mobil internet kullanımı göz ardı etmek yapılacak en büyük hatalardan biridir.
 • SEO Dostu Web Tasarım: Arama motorları, mobil cihazlarda iyi bir deneyim sunan web sitelerine öncelik verir. Responsive tasarım, web sitenin mobil cihazlar için optimize edilmesine yardımcı olur ve arama motorları tarafından daha başarılı algılanarak, yüksek sıralamalarla taçlandırılır.
 • Yönetim Kolaylığı: Web tasarım, arka planda bir yönetim paneli barındırmaktadır. Farklı cihazlarda farklı sürümlerini yönetmek yerine responsive ile tek bir sürümün yönetimini sağlar. Bu, işletmelerin web sitesi yönetimini daha kolay hale getirerek, zaman ve kaynak tasarrufu kazandırır.
 • Renk Ve Tipografi Kullanımı

Tasarım aşamasında renk ve tipografi kullanımı, bir sitenin estetiği, kullanılabilirliği ve okunabilirliği açısından son derece önemlidir. İyi bir renk ve tipografi kullanımı, site ziyaretçilerinin ilgisini çekmeye, dikkatlerini o noktada toplamaya ve etkileşimlerini artırmaya yardımcı olur. Renk ve tipografi, bir markanın kimliğini temsil etmenin mühim bir parçasıdır. Sitede kullanılacak renk tonlarının markanın kurumsal renkleriyle örtüşmesi ve tüm dijital varlıkların birbiriyle paralel olması gerekir.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.creodive.com.tr/web-tasarim/

Web Tasarım Ajansı Creodive İle Markanızı Öne Çıkarın!

Creodive web tasarım ajansı olarak, markanızı öne çıkarmak ve dijital varlığınızı güçlendirmek için size özel kreatif çözümler sunuyoruz. Web tasarım konusunda uzman ekibimiz, sektör ve hedef kitle analizlerini sağlayarak markanızın ihtiyaçlarına uygun tasarımlara imza atmaktadır. Kullanıcı deneyimi yüksek ve marka itibarına uygun bir dijital mağaza için özenle çalışıyoruz.

Ayrıca, rakiplerinizi geri planda bırakacak, profesyonel siteler oluşturarak müşteri profilinize değinmenizi sağlıyoruz. En son teknolojileri kullanan deneyimli ekibimiz, sitenizi modern ve estetik bir tasarımla donatmaktadır. Böylece, markanızın kalitesini, dijitalin gücüyle birleştirmekten mutluluk duyarız.

Bu konuyla ilgili diğer makalelerimize göz atmak isterseniz, aşağıda sizin için derlediğimiz linklere tıklamanız yeterlidir.

Web Tasarım İpuçları: Markanız İçin En İdeal 10 Font

2023 Pazarlama Rehberi: Web Sitesi Trafiğini Ve Satışlarını Artırın!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, bu konuyla alakalı ürettiğimiz içerikleri inceleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/creodive/

https://www.linkedin.com/company/creodive/

3 Comments

 • Fidan dedi ki:

  Web tasarım sektörü için ayrıca özenle seçilmiş belli ki teşekkür ederiz takip ediyoruz.

 • Betül dedi ki:

  Son zamanlarda bir web sitesi başlattım, bu web sitesinde sunduğunuz bilgiler bana çok yardımcı oldu. Tüm zamanınıza ve çalışmanıza teşekkür ederim.

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler