Skip to main content

Web Tasarım Ciroları Nasıl Etkiler?

Yeni işletme sahipleri, markalarını hayata geçirirken kendilerince bir kâr ve büyüme hedefi belirlemektedir. Bu hedefler ışığında markayı büyütmek adına stratejik planlar hazırlanmaktadır. Doğru planlama ve bütçe yeterliliği ile başarılı adımlar atarak ciroları artırmak amaçlanmaktadır. Bu nedenle yeni işletme sahipleri hem dijital pazarlama hem de yüz yüze pazarlama teknikleri kullanarak hedef kitlesine ulaşmaktadır. Dijital pazarlama kampanyaları için öncelikle markaya ait bir web tasarım ihtiyacı doğmaktadır, bunun için profesyonel bir dijital medya ajansı ile işbirliği kurmak en akıllıca yöntemlerden biri olacaktır. Uzman ekipleri barındıran dijital medya ajansı, işletmelere özel olarak dijital pazarlama faaliyetleri yürütülmektedir. Peki, yeni kurulan bir işletmenin önceliği aslında ne olmalıdır: ciro yükseltmek mi, yoksa marka bilinirliği oluşturmak mı?

Bu sorunun cevabını birçok yeni işletmeyi ele alarak incelemek daha doğrudur. Çünkü; her işletme sahibi belli bir amaçla yola çıkmaktadır. Kimisi öncelikle marka bilinirliğini oturtmak isterken, kimisi de öncelikle satışlarını yükseltmek ardından da dijital pazarlama içerisine girerek cirolarını yükseltmek istemektedir. Fakat söz konusu yeni bir işletme olduğunda ilk olarak markanın hedef kitlesine kendini tanıtması ve ürünlerinin yada hizmetlerinin güvenilir olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Yeni nesil kullanıcılar araştırma odaklı oldukları için mutlaka pazarın öncüsü olan markaları daha güvenilir bulacaklardır. Bu sebeple işletmeler kâr oranlarını düşünmeden evvel müşteri kitlesini tatmin etmelidir.

Markanın değerleri, verdiği hizmetler, satışını sağladığı ürünler tamamen şeffaflıkla ortaya konmalıdır. Hedef kitlenin dikkatini çekmeyi başarmak için de dönemlik indirim kampanyaları uygulanmalıdır. Aksi takdirde yüksek oranlı satışlarla hızlı büyümeyi hedef alan işletmelerin, beklentilerine ulaşamayıp iflas etmesi dahi muhtemel bir sondur.

web tasarımCiroyu Arttırmak İçin 5 Dijital Pazarlama Taktiği

Satışları yükseltmek ve iki katına çıkarmak amacıyla hazırlanan dijital pazarlama kampanyalarını inceleyerek, yeni işletmenizin cirolarını kayda değer bir şekilde artırabilirsiniz. Dijitalde yapabileceğiniz tüm pazarlama stratejileri, hedef kitlenizin karşısına çıkacaktır. Peki yeni işletmeler dijital pazarlama tekniklerini nasıl kullanılmalıdır?

  • Web Tasarım Kalitesi 

Cironuzu artırmak için öncelikli olarak arama motorlarındaki varlıklarınızı mükemmel bir forma sokmanız gerekmektedir. Günümüzde çoğu kullanıcı yeni işletmelerin web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına göz atmaktadır. Güven kazanmak ve kalitenizi ortaya koymak için iyi hazırlanmış bir web tasarım sahibi olmanız şarttır. Çoğu marka eski web sitelerini kullanmaya devam etmektedir ancak bu web sitenin mobil üzerindeki görünümünü, kullanıcı deneyimine yatkınlığını göz etmemektedir. Akıllı telefonlar ve hızlı erişim sağlayabilmek hayatımızın bu kadar odak noktası olmuşken, kullanıcıların web sitenizden iyi bir deneyimle ayrılmalarını düşünmelisiniz. Web tasarımınız her ekranda aynı çözünürlükte ve işlevsellikte olmalıdır. İnovatif bir tasarım, sade ve anlaşılır bir yapı, düzenli kategori ayrımları, sektörle alakalı renk kullanımları gibi detaylarda hedef kitlenin sempatisini kazanmaktadır.

dijital pazarlama

  • Dönüşüm Oranlarınızı Artırın

Satışlarını yükseltmek için müşteri kitlesine kendini değerli ve özel hissettirmek önemlidir. Daha nitelikli müşteriler elde etmek için düzenli indirimler ve kişiselleştirilmiş teklifler kullanmak büyük ölçüde cirolara olumlu etki sağlamaktadır.

  •  Hedef Kitle Odaklı Çalışın

Dijital pazarlama stratejilerinizde hedef kitlenizin kim olduğunu, neleri sevdiğini, hangi konularda araştırmalar yaptığını, demografik özelliklerini, en fazla kullandığı medya araçlarını dikkate almalısınız. Bu sayede kime ulaşacağınızı ve nereden ulaşacağınızı iyi analiz etme imkanına sahip olabilirsiniz. İlgi alanlarına yönelik reklam kampanyaları veya SEO çalışmaları yürütebilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenizin araştırma sağladığı konularda arama motorunda karşısına çıkarak, ilk size ulaşmalarını sağlarsınız.

  • SEO Hizmeti Edinin

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO hizmeti  , Google, Yandex vs. gibi tüm arama motorlarında sıralamalarınızı etkilemektedir. Sektörünüzle ilişkili anahtar kelimelerini belirleyerek bu kelimeler üzerinden SEO danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede arama motorunda o kelimeyi search eden bir kullanıcı, ilk sıralarda sizin web siteniz ile karşılaşmaktadır. Yeni nesil dijital kullanıcılar bir araştırma esnasında sabırsız davranabilmektedir. Farklı seçeneklere yönelmeden karşılarına ilk çıkan işletmeyle iletişime geçmeleri de oldukça muhtemeldir. Günde milyonlarca araştırma yapılan arama motorlarında, ilk sıralarda yer almak demek müşterilerin ilk dikkatini çeken işletme olmak anlamına gelmektedir. Pazardaki yerinizi sağlamlaştırarak, müşterilerinizden gelen taleplerle cironuzu katlayabilirsiniz. Bunun için tabii ki profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmanız en doğrusudur.

  • Google Adwords Reklamları Kullanın

Google Ads Reklamları, işletmelerin kendileri için bir reklam bütçesi belirlemesine ve bu reklamları google arama motorlarında yayınlamasına fırsat vermektedir. En önemli avantajı ise reklamların yayına girmesi için bir bütçe gerektirmeden, reklama tıklayan müşteri başına bütçelendirme oluşturmasıdır. Bu sayede müşteri kazanımı sağlandıkça reklam ödemesi alınmaktadır. Doğru Google Ads Reklam Ajansı ile İşletmelerin kendi pazarlarıyla ilgili anahtar kelimeler üzerinden Google’da reklam vermesi ve hedef kitlenin karşısına çıkma fırsatı bulması ile ciro artışı görülmektedir. Hedef kitle belirleme konusunda mükemmel bir süzgeç görevi sağlayarak, tam isabetli atışlar yapan Google Ads reklamları potansiyel müşterileri işletmelere çekmektedir. Ayrıca reklamlardan elde edilen kazanç tamamen ölçümlenebilir ve performans alan reklamlar yenilenebilmektedir.

Creodive Dijital Pazarlama Hizmeti

Yeni kurulan markalar kurumsal web tasarım ajansı ile iş birliği yapmaları gerekmektedir. Profesyonel ve bilgi birikim sahibi kişilerin işletmenizin dijital pazarlama faaliyetlerini yürütmesi sonucunda başarılı bir sonuç elde edilmektedir. Cirolarınızın artması adına teknikler geliştiren ve hedef kitleniz üzerinde yoğunlaşan dijital pazarlama uzmanları, markanızın hem bilinirliğini oluşturacak hem de satışlarını sağlayacaktır.

Yeni kurduğunuz işletmeniz için bu etkili adımları atarak, başarı hedeflerinize kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz ve faydalı bulduysanız bizleri sosyal medya kanallarımızdan da takip edebilirsiniz. https://www.instagram.com/creodive/ Blog yazılarımızı devamlı olarak oradan bildirmekte ve sizler için önemli konulara değinmekteyiz..

 

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler