Skip to main content

SEO Ajansı Creodive!

Google arama motorlarında markanızın üst sıralarda yer alması hem daha fazla müşteri hem de marka bilinirliği kazandırmaktadır.

Geleneksel pazarlama yöntemleri artık yerini dijital çağın trend akımlarına bırakmış durumda. Arama motorları üzerinde üst sıralarda yer alan markalar, zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde potansiyel müşterilerinin önüne çıkma imkanına sahip. Bunun markalara geri dönüşünde etkili olan faktör de yeni nesil kullanıcıların, tıpkı fiziksel iş yerlerinde olduğu gibi devamlı ürün ve hizmet arayışı içinde olmalarıdır.

Araştırma esnasında ise önlerine en hızlı şekilde çıkabilen ve enformasyonu en sağlıklı şekilde ulaştırabilen markaları tercih etmektedir. Bu noktada tercih edilen markalar, potansiyel müşteri kitlelerine ulaşarak ürün ve hizmetlerinin satış hacimlerini yükseltebilmekte ve marka kalitesini arttırmaktadır. 

Seo Nedir? Hadi Başlayalım

SEO’da 100+ Şirket Bize Güveniyor!

seo

Markanız İçin Sizde Seo Danışmanlığı Hizmeti Alın!

Kurumsal SEO Ajansı ile iş birliği kurmak ve profesyonel bir hizmet almak, marka bilinirliği kazanmanın en doğru yöntemidir.
Arama motorlarında markanızı bulamıyor musunuz? Sektörünüzdeki müşterileriniz size ulaşamıyor mu? Hemen bizimle iletişime geçerek detaylı SEO çalışmalarımız ile ilk sıralarda yer alabilirsiniz.

SEO (Search Engine Optimization) Nedir? 

SEO, bir işletmenin web sitesine dair arama motorlarına yönelik hazırlanan yapılandırma çalışmalarının tümüne verilen isimdir. Dijital dünyada bilgi ve ürün araştırması yapmak için kullanılan tüm arama motorlarında çeşitli siteler sıralanmaktadır. Bu sıralamayı belli eden arka planda yapılan SEO çalışmalarıdır, web sitelerine site ziyaretçilerini çeken ve satın alımlara yönlendiren en büyük faktördür. Kullanıcıların büyük bir kısmı arama motorlarında karşılarına ilk çıkan sayfaları incelemektedir ve zaman geçtikçe bu işletmelere karşı bir sadakat duygusu beslemektedir. Marka sadakati oluşan kullanıcılar, kalıcı site ziyaretçisi haline gelmektedir.

SEO Hizmeti, markaların sektörlerine yönelik belirlenen kelimelere göre hazırlanmaktadır. Sektörle alakalı kelimeler arama motorlarında search edildiğinde üst sıralarda konumlanmak ve en fazla ziyaretçi rakamını yakalamak amaçlanır. Burada önemli olan noktalar; web sitenin açılış hızı, web sitenin anlaşılabilir olması ve SEO uyumlu bir yapıda tasarlanmış olmasıdır. Aksi takdirde SEO çalışmaları ne kadar doğru yapılırsa yapılsın, arama motorları üzerinde belirleyici noktalarda daha iyi hizmet veren rakipler öne çıkmaya devam edecektir.

Seo Hizmeti Neden Önemlidir?

SEO hizmetinin markalara getirileri uzun vadelere dayanmaktadır. Otoritesi yüksek ve üst sıralarda konumlanmış bir site sahibi olmak her markanın hayalidir. Arama motorlarında sektörel bazlı kelimeler sonucunda ilk üç sırada yer almak, markaların sahip olabileceği en iyi organik reklamdır. Müşterilerinin beklentilerini karşılayabilen ve çözümler sunabilen markalar için, SEO hizmeti başarı hedeflerine en hızlı gidilen yoldur.

SEO Hizmetine Neden İhtiyaç Duyulur?

Markalar SEO hizmeti alırken ister pazarlama stratejileri üzerinden, isterlerse de marka itibarı oturtmak amacıyla ilerleyebilmektedir. Sektörüne ait ürünler hakkında SEO çalışmaları yapan markalar bulunduğu gibi, marka ismini kullanarak bilinirlik kazanmaya çalışanlarda oldukça fazladır. Her sektörde belli başlı rakipler bulunmaktadır ve çoğu marka bu rakipleri yenilmez görmektedir. Ancak bilinmesi gereken arama motorlarının en fazla emek harcayanı değil, doğru yönergelere uyanları üst sıralara taşıdığı gerçeğidir. Bir markanın Google arama motorları kurallarına uymaması halinde, yaptığı çalışmaların tümü görünmez bir duvar gibi müşterileriyle arasında duracaktır. Bu sebeple profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak, deneyimli SEO ajanslarıyla mümkündür.

Blog Yazıları

Arama motorlarında üst sıralarda konumlanmanın sırları.

Referanslarımız

Sektörel başarı hedeflerine ulaştırdığımız markalar.

SEO Ajansının Yaptığı İşler
📌 Yüksek Ciro Garantisi Organik Trafik Artışı
👍 Diğer Hizmetlerimiz: Web Tasarım ve Google Ads
💻 Ciro Artışı Seo Hizmeti ve Sosyal Medya
🚀 Dış SEO Seo Uzmanı ve Ücretsiz Analiz
web tasarım

SEO Hizmetini Nasıl Sağlıyoruz?

SEO hizmeti öncelikle yapılacak olan çalışmaların belirlenmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda ortaya iki süreç çıkmaktadır; bunlar iç SEO ve dış SEO olarak ayrılmaktadır. Site içerisinde yapılan tüm geliştirmeler, web site tasarımının daha sade ve anlaşılır bir forma getirilmesi, web site hızının arttırılması, içeriklerin sektörel kelimeleri barındırması iç SEO dediğimiz kısım için yapılan çalışmalardır. Dış SEO ise sosyal medya platformları üzerinden linkler vererek ve çeşitli forum sitelerinden markanın anahtar kelimelerine ait yazılar satın alarak yapılmaktadır. Farklı sitelerden, marka adına makaleler yayınlamak site ziyaretçileri için geniş bir ziyaretçi ağı oluşturmaktadır. Bu sayede tüm potansiyel müşterilerin bilinirliğini elde etmek ve marka değerlerini yükseltmektedir.

İçerik Kalitesi Ve Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu hizmetinde kaliteli içerikler oluşturmak, en önemli kriterlerden bir tanesidir. Yazım kurallarına, aynı anahtar kelimeleri tekrar etmemeye ve doğru link ağaçlarını oluşturmaya önem verilmelidir. Markaların sektörel bazda anahtar kelimelerini oluşturmak, konu başlıklarını belirlemek ve hedef kitlelerin ilgi odaklarını analiz etmek gerekmektedir. Doğru içeriklerin oluşturulması ve doğru hedef kitleye ulaştırılması sonucunda tabii ki başarılı bir pazarlama stratejisi doğmaktadır. Markalara etkileşim kazandıran stratejiler de hem satış hacimlerini hem de arama hacimlerini yükseltmektedir.

Youtube kanalımızda Arama Motoru Optimizasyonu konusuna detaylıca değindiğimiz Videomuz yayında!  İzlemek için lütfen tıklayınız.

Seo Hizmeti Kriterleri

Markanın sektörüyle paralel olarak, ürün ve bilgi araştırması sağlayacak olan kullanıcıların ilgilendiği konular ve kişisel özellikleri belirlenmektedir. Hedef kitlenin en fazla araştırma sağladığı konulara yönelik çalışmalar yapılarak, arama hacimlerini arttırmak asıl amaçtır. Bu sayede hedef kitle ile markayı tanıştırarak, doğru müşterilerin önüne sunulan enformasyonlar sayesinde satışlarda başarılı bir sonuç görülmektedir.

Hedef kitle analizini detaylandırmak için markanın sektörüne yönelik tıpkı bir kişiye hitap ediyormuşçasına persona çıkarımları yapılmaktadır. Bu personaya yaş, eğitim düzeyi, ilgi alanları, yetkinlikleri vs. gibi detaylar eklenmektedir. Markanın kaliteli bir müşteri kitlesine sahip olabilmesi, aslında müşterilerin kimler olabileceğini doğru seçmekle alakalıdır. Direkt olarak ticari amaçlı veya bilgi amaçlı markanın web sitesini ziyaret eden kullanıcılara yönelik çalışmalar yapılması en doğru yöntem olacaktır. Hedef kitlesine gerçek manada ulaşabilen markalar, rakiplerine nazaran pazar içerisinde kendilerine özel bir yer oluşturmaktadır.

Hedef kitleye ulaştınız, peki onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini biliyor musunuz? Doğru bir yaklaşım dilini kurmadan, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek ne yazık ki çok zordur. Bu sebeple iletişim tekniklerini de dikkate alarak hareket etmek faydalı olacaktır. Dijital pazarlama stratejileri günden güne her markanın üzerine yoğunlaştığı bir konu olmuşken, hem hedef kitleyi doğru zamanda ve doğru içeriklerle avuçlarınız arasına almalı, hem de çok fazla sıkmamalıdır.

Markanın içinde bulunduğu sektör analiz edilerek, en fazla hacim kazanmış olan kelimeler üzerinden optimizasyonlar yapılmaktadır. Hem site içerisinde hem de site dışarısında belirlenen anahtar kelimelere yönelik link ağaçları oluşturularak, ilk sıralara yükselmek adına çalışmalar yürütülmektedir. Dijitalin içerisinde bir yarış halinde olan markalar ve her birinin bağlı olduğu sektörler bulunmaktadır. Sektörün en fazla arananı olmak için, tüm markalar SEO çalışmaları yürütmektedir. SEO çalışmaları, odaklanan anahtar kelimelerde markaya ait web sitesinin otoriter bir sıralama kazanmasını hedef almaktadır.

Anahtar kelimeleri hem web site içerisinde yeteri kadar kullanarak, hem potansiyel müşteri kitlesine bilgiler vererek, hem de ticari amaçlı satışını sağladığınız ürünlerin açıklama kısımlarında ve görsel içeriklerinde linkleyerek kullanabilirsiniz. Sitenizin eğer varsa blog sayfası kısmında, düzenli makaleler yayınlayarakta anahtar kelimelerinizde sıralamalara girme ihtimaliniz artacaktır. Tabii ki, içerikler mutlaka kalite puanı yüksek ve yalnızca kelimeleri geçirmiş olmak maksadıyla yazılmamalıdır. Dikkat çekici, göze hitap eden, görsel ve videolarla zenginleştirilmiş içerikler SEO yönergeleri için başlıca kurallardan bir tanesidir.

Anahtar kelimelerde sıralamalar oluştuktan sonra ise çalışmalara dış SEO teknikleri ile devam edilmektedir. Dış SEO backlink veya popüler forum sitelerinden makale satın alarakta yapılabilmektedir. Bir sitenin, farklı bir siteye referans olması olarak adlandırabileceğimiz backlinkler sayesinde anahtar kelimelerde sitenin aranma hacimleri oldukça yükselişe geçmektedir.

Sınırsız bir mecrada sınırsız bir kullanıcı ağı olduğunu düşünürsek, her markanın bilmediği yüzbinlerce rakibi bulunmaktadır. Bunları gözle görülür şekilde ayırt etmek çok zordur. Bu sebeple online araçlar üzerinden, anahtar kelimelere yönelik araştırmalar sağlanmaktadır. Markanın öne çıkmak istediği kelimeleri en fazla kullanan ve aranma hacimleri en yüksek olan markalar rakip olarak görülmektedir. Rakiplerin yaptığı çalışma teknikleri incelenerek, eksik noktalara değinmek en akılcı yöntem olacaktır.

Marka için yapılan SEO stratejileri içerisinde; rakiplerin eksik yönlerini kendi tarafımızca artı yöne çevirmek ve rakipleri geri planda bırakmak amaçlanmaktadır. Daha kaliteli ve kullanıcı dostu bir web sitesi sunmak, web sitesi tasarımda potansiyel müşterilerin rahatlıkla gezinebileceği bir deneyim sağlamak, başarılı içerikler ve görseller kullanmak, google SEO yönergelerine uyumlu bir web sitesi tasarlamak, kaliteli sitelerden backlink satın almak gibi önemli detaylar kazançları yükseltmek ve pazarın gözdesi olmak için birebirdir.

Kısacası rakip analizinin amacı: kimler neler yapıyor? ne kadar aranma hacimleri var? anahtar kelimelerde hangi noktadalar? ne kadar backlink’e sahipler? gibi soruların yanıtlarını almaktır. Bir marka, yola koyulmadan önce kimlerin o yoldan geçtiğini ve hangi adımları attığını bilmelidir. Bildiği takdirde farklı adımlarla, farklı yollar yaratabilmek çok daha mümkündür.

 

SEO uyumlu bir web tasarım için belli başlı kriterler bulunmaktadır. Bunlar zor görünen ama yapıldığı takdirde SEO çalışmalarını adeta uçuran kriterlerdir. Kısaca bu kriterlerden bahsedecek olursak: site içerisindeki metinlerde anahtar kelimelere yer vermek, SEO çalışmalarına başlamadan önce bir alt zemin oluşturacaktır. Zaten Google arama motorları, bir web sitesi yayınlanma aşamasını tamamladıktan sonra indeks almaktadır. Hali hazırda SEO uyumlu bir web sitesi tasarlanmış ve yayınlanmış ise, çalışmalarda reaksiyon alınması daha hızlı olacaktır. Site içerisindeki görsel ve video içeriklerde alt niteliklerini düzenleyerek, anahtar kelimelere linkler vermek, Google görseller kısmında anahtar kelimelerde yer almanızı kolaylaştıracak detaylardan bir tanesidir.

Bunların yanı sıra, Google SEO yönergelerinde yer alan ‘Responsive Tasarım’ , bir web sitesinin tüm ekranlara uygun olarak tasarlanması, ekranlar arasında herhangi bir alan veya bilgi kaybına uğramaması, aynı işlevselliği sağlamasıdır. Çözünürlüğü yüksek ve tablet, tv, bilgisayar, telefon vs. gibi tüm akıllı cihazlarda aynı görünümü aktaran web siteleri SEO hizmetinde başarı getirmektedir.

Tabii ki, sitenin responsive olduğu kadar açılış hızı da oldukça önemli bir detaydır. Sabırsız müşterilerin, rakip firmalara yönelmesi yaklaşık 5 saniye sürmektedir. Tercih çeşitliliği bu denli fazlayken hiçbir dijital kullanıcı, sayfanın yüklenmesini 5 saniyenin ötesinde beklemeyecektir. O nedenle bir web sitesinin hızlı yüklenmesi ve sayfalar arasında hızlıca geçiş yapılma imkanı vermesi gerekmektedir.

Markalar için online araçlar üzerinden (Semrush, Deepcrawl) haftalık veya aylık raporlamalar çekilerek, anahtar kelimelerde ne durumda olduğu, sıralamalarda ne kadar artışa ya da tam tersi düşüşe uğradığını görmek mümkündür. Yükselişe geçişen kelimeler için doğru çalışmalar yürütüldüğü anlaşılabilir ve bununla paralel olarak backlink çalışmalarına başlanabilmektedir. Düşüşe geçen kelimeler de rakiplerin bazı noktalarda daha fazla yol katettiği analiz edilebilmektedir ve farklı stratejiler oluşturulmalıdır.

SEO Hizmeti için kurumsal bir ajans desteği alan markalar, raporlamalarına hızlıca ulaşabilmekte ve profesyonel sonuçlara ulaşabilmektedir. Sonuçlar doğrultusunda, gerekli yönlendirmeleri yapmak ve ihtiyaçları belirlemek ajansın sorumluluğundadır. Bu noktada marka sahipleri ajansın fikirlerine karşı uyumlu bir yaklaşım izler ise, düşüşe geçen kelimelerde başarı elde etmek mümkündür. Bir markanın aranma hacimlerinin ne kadar arttığı ve site ziyaretçi sayısındaki yükseliş ajans tarafından görülebilmektedir, ancak telefon trafiği veya bilinirlik kazandığını gösteren bazı olumlu detaylar da marka sahiplerinin bilgilendirmesi gereken analizlerdir.

  Seo Hizmeti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  SEO faydaları nelerdir?

  SEO hizmeti sonucunda markaların elde edebileceği birçok fayda bulunmaktadır. Bunlardan ilki markanın bilinirlik kazanmasıdır ve google arama motorlarında aranan anahtar kelimelerde öncelikli yer almasıdır. Hedef kitlesi tarafından kolayca ulaşılabilir olan markalar, rakiplerinden önde yer almaktadır. Bu sayede hem marka değeri edinirken, hem de satışlarını yükseltmektedir. Markaların kazançlarına olumlu yansıyan SEO çalışmaları, web sitelerine ziyaretçi çekerek yeni müşteriler katmaktadır.

  Hangi sektöre hayat veriyor olursa olsun, o sektöre ait anahtar kelimelerde öncü markalardan biri olmak herkesin hayalidir. SEO çalışmaları da hayal edilen başarı hedeflerine ulaşmanın zahmetli fakat organik ve en kalıcı yöntemidir. İlk ulaşılan olmak demek, markanın müşteriye değil de müşterinin markaya gidiyor olması demektir.

  Seo için kullanıcı deneyimi önemli midir?

  SEO için kullanıcı deneyimi yüksek bir web sitesine sahip olmak önemli bir kriterdir. Çalışmalar sonucunda siteyi ziyaret eden potansiyel müşteriler, aradıkları bilgiye veya hizmete kolaylıkla ulaşamadıkları takdirde ilk 5 saniye içerisinde siteyi terk etmektedirler. Yeni nesil dijital kullanıcıların sabırsız olması ve sektörde birçok rakibin yer alması bu konuda etken bir faktördür. Rakiplerinden daha başarılı bir kullanıcı deneyimi sunan, kendilerini ve yaptıkları işi daha iyi anlatan, karmaşık düzenden uzak ve yalın bir tasarım yapısı tercih eden markalar bu konuda ön plana çıkmaktadır.

  Kullanıcı deneyimi için Responsive Tasarım google SEO kriterlerinde yer almaktadır. Tüm ekranlarda açılabilen ve uyum sağlayabilen bir web sitesine sahip olmayan markalar, SEO çalışmalarında ne kadar emek verselerde başarılı olamayacaklardır. Düşünün ki, pc üzerinden siteye giren bir müşteri web sitesinde satın alma gerçekleştirebiliyorken, mobil üzerinden giren bir müşteri satın almaya gidemiyor. Bu noktada kullanıcı deneyiminden söz etmek neredeyse imkansızdır.

  Seo hizmeti sonucunda başarı garantisi veriyor musunuz?

  SEO hizmeti sağlarken yapılan çalışmalar aslında birkaç aşamadan geçmektedir. Burada çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için 2 ayrı iş bölümü yapılmaktadır. Kurumsal SEO ajansı marka için gerekli ihtiyaçları tespit etmek, anahtar kelimeleri belirlemek, hedef kitleyi analiz etmek ve çalışmaları yürütmekten sorumludur. Öte yandan hizmeti alan marka sahipleri ise çalışmalar için gerekli olan aksiyonları sağlamak ve üstlenmekle yükümlüdür. Bunlar; backlink satın alımları, gerekli doneleri sağlamak gibi detaylardan oluşabilmektedir. Kurumsal SEO ajansı ile el ele yürüyen markaların, SEO konusunda başarılı olma oranları çok daha yüksektir.

  SEO hizmeti için sonuçlar ne kadar sürede görülür?

  Kurumsal SEO ajansının çalışmalar için uygun gördüğü talepleri (backlink satın almak, site içi optimizasyonlar) marka sahipleri yerine getirdiği takdirde, Google arama motorlarında reaksiyonlar görülmektedir. Kurumsal SEO ajansı, çalışmalara başladığı günden itibaren her ay sonu detaylı raporlamalar sunarak, markayı istatistikler konusunda bilgilendirmektedir. Bu süreçler genellikle ilk 6 ay içerisinde olumlu web site trafikleri ve sıralama raporlarında izlenmektedir.

  Teknik SEO nedir?

  Arama motorlarının bir web sitesini bulması, okuması ve doğru anlaması için yapılması gereken işlemlere Teknik SEO adı verilmektedir. Genellikle web sitenin arka kısmında, yani kod betiğinde yer alan öğelerle alakalıdır. Bunlar; doğru bağlantılar, kategoriler, anahtar kelimeler, görsel alt nitelikleri gibi pek çok şeyi kapsamaktadır. Bir web site, çeşitli kodlama yöntemleriyle oluşturulmaktadır. (HTML,CSS ve JavaScript.) HTML bir web sitenin yapısını belirlemektedir, CSS sayfanın görünümünü ve JavaScript ise davranış aksiyonlarını kontrol etmektedir. Teknik SEO sayesinde arama motorları tüm bu kodlama yöntemleriyle oluşturulan sayfaları, doğru bir biçimde okumaktadır.

   

  SEO ajansları neler yapar?

  SEO ajansları, bir markanın sektör analizini ve hedef kitle analizini ortaya çıkararak çalışmalarına start vermektedir. Ardından arama motorları üzerinde hedef kitlenin en çok aradığı kelimeleri belirleyerek, bu kelimeler üzerinden stratejiler geliştirmektedir. Öncelikle markanın İç ve Dış SEO konusunda eksiklerine göz atılmaktadır ve bu eksikler marka sahiplerine bildirilerek bir an önce giderilmektedir. Çünkü Google tarafından ortaya konulmuş SEO yönergeleri bulunmaktadır, bu yönergeleri yerine getirmeyen markaların SEO da başarılı olmaları maalesef mümkün değildir. Site hızı, kullanıcı deneyimi ve teknik kısımlar tamamlandıktan sonra markanın anahtar kelimeleri üzerinde yoğunlaşarak agresif çalışmalar başlamaktadır.

  Öncelikle anahtar kelimeler üzerinden içerik kalitesi yüksek, hedef kitleye hitap eden, bilgilendirici makaleler yayınlanmaktadır ve bu kelimelerde sıralamaya girmek hedeflenir. Sıralamaya giren web siteleri, site ziyaretçi oranlarındaki artışlarla takip edilmektedir. Süreklilik arz eden çalışmalar sonucunda, sıralamalarda yükselen web sitelerine kaliteli backlink satın alımları gerçekleştirilir.

   

  SEO için web site hızı neden önemli?

  Bir web sitesi ne kadar hızlı çalışırsa, kullanıcının bilgiye ulaşması da bir o kadar hızlı olmaktadır. Bu nedenle web site hızı aslında markaların müşterilerini sıkmamaları ve rahatlıkla gezinebilecekleri bir alan yaratmaları için önemlidir. SEO hizmeti çalışmaları da web sitesini öncelikli hale getirmek ve müşterileri site ziyaretine yönlendirmek amacıyla yürütüldüğü için, hızlı çalışan bir sistem önem arz etmektedir. Yavaş açılan sayfalar, kullanıcının gözünde itibar kaybı yaşatacaktır ve bir daha sayfayı ziyaret etme isteğini ortadan kaldıracaktır.

  Google SEO kuralları arasında da yer alan Site Hızı, sıralamada yükselmek isteyen markalar için başlı başlına zorunlu bir maddedir. Öte yandan dijital bu kadar sonsuz bir mecrayken ve kullanıcıların tahammül seviyeleri bu kadar düşmüş durumdayken yavaş yüklenen sayfaları bekleyebilecek müşteri sayısı bir elin parmağını geçmez desek yeridir. Kısacası site hızını yükseltmek, sıralamalarda yükselmek ile doğru orantılıdır.

  SEO hizmetinde içerik üretimi tarafınızca mı yapılıyor?

  Web sitelerinin arama motorlarında yükselmesi ve trafik akışının organik olarak sağlanması, ziyaretçi sayısının arttırılması için yapılan çalışmalara SEO adı verilmektedir. Arama motorlarında daha üst sıralara yükselebilmek için SEO kurallarına uygun ve arama motorlarının talep ettiği düzeyde içerikler oluşturulması gerekmektedir. Bu içerikler, markanın sektörüyle alakalı olarak belirlenen ve hedef kitlenin en fazla aradığı anahtar kelimeleri kapsamaktadır.

  Anahtar kelimelerinde içerisinde bulunduğu içerikler, aynı zamanda hedef kitleye seslenir nitelikte bilgi verici ve öğretici makaleler olmalıdır. İçerik kalitesi yüksek olan makaleler, dijital dünyada itibar kazanmak ve marka değerini arttırmak için en etkili yöntemdir. Bir içerik ne kadar fazla kullanıcıya hitap ediyorsa, o kadar da etkileşim sağlayacaktır.

  Backlink nedir?

  Backlink: tıpkı fiziksel dünyada birbiriyle yardımlaşan arkadaşlar gibi, dijital dünyada da web sitelerin birbirleri ile yardımlaşmasıdır diyebiliriz. Bir web sitesinden başka bir web sitesine verilmiş olan bağlantı linklerinden oluşmaktadır. Kısacası başka bir web sitesinde, SEO çalışmaları yürüten markaların web sitesinin linkinin yayınlanması anlamına gelmektedir.

  Bu taktik sayesinde siteler birbirine referans olmaktadır ve her iki siteninde müşteri kitlesi birbirine ziyaretçi kazandırmaktadır. Arama motorlarıda bu sitelerin yeni ziyaretçiler edinmesine karşılık, algoritmalarda kalite puanlarını arttırmaktadır.

  SEO, bir işletmenin web sitesine dair arama motorlarına yönelik hazırlanan yapılandırma çalışmalarının tümüne verilen isimdir. Dijital dünyada bilgi ve ürün araştırması yapmak için kullanılan tüm arama motorlarında çeşitli siteler sıralanmaktadır. Bu sıralamayı belli eden arka planda yapılan SEO çalışmalarıdır, web sitelerine site ziyaretçilerini çeken ve satın alımlara yönlendiren en büyük faktördür. Kullanıcıların büyük bir kısmı arama motorlarında karşılarına ilk çıkan sayfaları incelemektedir ve zaman geçtikçe bu işletmelere karşı bir sadakat duygusu beslemektedir. Marka sadakati oluşan kullanıcılar, kalıcı site ziyaretçisi haline gelmektedir.

  seo ajansi seo firmasi creodive

  URL: https://creodive.com.tr

  Yazar Adı: Yalçın Abacı

  Yayınlanma tarihi: 26/12/2018

  Görünüm Başlığı: Kurumsal Seo Ajansı

  Görünüm URL'si: https://www.creodive.com.tr

  Görünüm Yazar: Yalçın ABACI

  Görünüm Yayınlanma Tarihi: 26/12/2018

  Alternatif isim: Yalçın Abacı

  Editörün değerlendirmesi:
  9.18
  creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Telefon
  creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Whatsapp
  creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Teklif Al
  kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
  Projeler