Skip to main content

İnstagram Masaüstü İçerik Paylaşımına İzin Veriyor!

İnstagram masaüstü içerik paylaşabilme özelliği, öncelikle sosyal medya yöneticileri için sonrasında instagram kullanıcıları için büyük bir hevesle beklenmekte olan özelliklerden birisiydi. Masaüstünden paylaşım özelliği nihayet Instagram ekibinin öncelikleri arasında yer aldı. Bu özellik sayesinde sosyal medya yönetimi konusunda hizmet verenler kolayca paylaşımlarını yükleyebilecek ve aracı uygulamalara ihtiyaç duymayacak. Böylelikle iş yükü fazlasıyla azalacak..

Eğer instagram masaüstü paylaşım özelliği sizde de aktif halde ise, sağ üst köşede bir artı işareti göreceksiniz. Yine de şuanda özelliğin test sürecinde olduğunu ve hala pek çok kişide aktif olmadığını belirtmemizde fayda var. Aslında Facebook Creator Studio üzerinden bir müddet masaüstünden İnstagram’da gönderi paylaşmak mümkündü. Aynı zamanda Hootsuite gibi araçlarda masaüstü cihazlardan Instagram gönderi paylaşımını sağlamaktaydı. Ancak İnstagram’ın kendi uygulama tarayıcısından paylaşım yapabilmek tüm kullanıcılar ve hizmet verenler için mükemmel olacak..

instagram
İnstagram Masaüstü İçerik Paylaşımı Test Sürecinde

Sosyal ağların test sırasında özelliklerini keşfedip takipçileri ile paylaşan Matt Navara ve Alessandro Paluzzi gibi isimler de test sürecinde masaüstünden paylaşım özelliğini keşfetmekte geri kalmadılar. Alessandro Paluzzi 14 Mayıs’ta özelliğin test yapıldığını takipçilerine belirtirken, Matt Navara paylaştığı tweet ile aldığı ekran görüntülerini paylaştı.

#Instagram is working on the ability to create posts from the desktop website pic.twitter.com/pATuOHiTGE

 – Alessandro Paluzzi (@alex193a) May 14, 2021

Bir Instagram konuşmacısı, konu hakkında yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi:

‘’Birçok kişinin İnstagram’a bilgisayarlarından giriş yaptığını biliyoruz. Bu deneyimi geliştirmek adına şimdi masaüstü tarayıcılarıyla Instagram’da bir Akış gönderisi oluşturma yeteneğini test ediyoruz.’’

Bu süre içinde İnstagram masaüstü sürümüne kademeli olarak özellikler eklemeye başladığını belirtmiş olalım. 2017’de Hikayeleri Masaüstü sürümüne getiren şirket, pandemi döneminde Canlı yayınları ve mesajlaşma özelliklerini masaüstüne taşıdı.

Dijitalin Nabzı: Instagram

Pandemi sürecinde özellikleri arasına pek çok güncelleme katan ve kullanıcılarını bünyesinde tutmayı başarabilen instagram platformu, markalar içinde oldukça önemlidir. Dijitalin nabzını tutmakta, markaları hedef kitlelerine kolayca ulaştırmakta ve müşterileriyle etkileşime geçebilmelerini sağlamaktadır. Markalar için yeni dijital çağa uyum sağlayabilmek zorlu bir süreçtir. Bu sebeple sosyal medya ajansı ile işbirliği kurmak ve bu konuda uzman bir ekiple çalışmak en doğrusudur..

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler