Skip to main content
Web Tasarım

Responsive Web Tasarım Nedir?

By 4 Şubat 2021Ağustos 30th, 2023No Comments

responsive web tasarımGünümüzde mobil kullanımının çokca yaygınlaştığı, mobil çözünürlüklü cihazlar aracılığıyla bireylerin internet aramalarını fazlaca kullandığı görülmektedir. Bu sebeple responsive tasarım, yani ‘duyarlı tasarım’ olarak anılan çalışmalar trend haline gelmiştir. Responsive Web Tasarım da olmazsa olmazlardan biri olmuştur. Bu yazımızda sizlere, responsive web tasarım nedir? nasıl kullanılmaktadır? sorularının yanıtlarını vereceğiz..

Responsive Web Tasarım Nedir?

Responsive web tasarım, uyumlu bir şekilde dizayn edilmiş ve web tasarıma uygun yazılımıyla entegre edilmiş, tüm modellere ait mobil cihazlar üzerinden web sitelerin görünümünün sıkıntısız, hızlı ve okunaklı şekilde gösterimini sağlamaktadır. Tasarıma uygun şekilde dizayn edilen yazılımlarla web sitelerinde kullanıcı deneyimi konusunda memnuniyet sağlamaktadır. Web sitelerin hazırlanış aşamasında her çözünürlüğe özgü css kodlamaları yapılabilmektedir. Yazılımın ardından düşük ve yüksek çözünürlüklerde web sitelerin test edilip doğru görünüm verdiği teyit edilmelidir. Bu teyidi gerçekleştirmek için Google Mobil Uyumluluk Testi sayfası kullanılabilmektedir.

Responsive Tüm Ekran Çözünürlüklerine Uyumludur

Responsive web tasarım kurgusunda hazırlanan web siteleri; masaüstü pclerde, yüksek çözünürlüklü laptoplarda iyi bir görünüm kazandırdığı gibi, tablet ve mobil cihazlarda da aynı görünümü vermektedir. Web sayfası ziyaretçilerinin kullanım kolaylığını yükselterek, kalıcı ziyaretçiler elde edilebilmektedir. Tüm bunlarla birlikte işletmeler müşterilerine kendilerini daha iyi tanıtabilecektir. Responsive barındıran web sitelerini yapılandırma aşamasındayken; doğru tasarımla doğru yazılımın senkronize çalışması son derece önemlidir. Responsive ile farklı bir kodlamaya ve mobile uygun tasarıma gerek kalmamaktadır. Herhangi bir yönlendirme de gerektirmemektedir. Başka bir url gerektirmemesi de arama motorları açısından avantaj sağlamaktadır. Farklı platformlar için farklı web siteleri yapma zahmetini ortadan kaldırdığı için, daha düşük maliyetlidir ve zaman kaybını yok etmektedir..

Responsive Web Tasarım Kurgusu

Responsive web tasarım hazırlayabilmek için öncelikle güncel yazılım dilleri olan HTML5, CSS3 kodlamalarından faydalanıldığı kadar grid tasarım yapısı da büyük önem taşımaktadır. Tasarım ve kodlama konusunda işin ehli olmak, web sayfasını hazırlarken tüm bu bilgileri birbiriyle bağdaştırmak, sayfa ziyaretçilerinin sempatisini kazandırmaktadır. Harika çalışan bir web sitesinin kalbi responsive tasarımla atmaktadır. Güncel dijital teknolojileri takip eden bir web siteniz olmasını istemez miydiniz?

Teklif Almak İçin: https://www.creodive.com.tr/web-tasarim/

Pandemi Sürecinde Marka Yönetimi

Nofollow ve Dofollow Linkleri Nedir?

Sosyal Medya Hesaplarımız

https://www.instagram.com/creodive/

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler