İnternet ortamı artık tüm insanları vazgeçilmez bir hobisi olmaktan öteye geçti ve zaruri bir ihtiyaç halinde puanda düşününki 3 saatliğine internetiniz yok ?

Düşündünüz dimi alışkanlık haline gelmiş bir kullanıcı aracı günümüz teknolojisinde ciddi derece hayatımızın her yerinde!

Peki Türkiye’de 50 Milyondan fazla insanın internet kullandığını bunun yine %90’nın Sosyal medya kullandığını sanırım hepimiz biliyoruz nereden biliyoruz çünkü Google amcamız var 🙂

Ürünlerimiz var belirli bir kitleye hizmetlerimizi kiralıyor veya satıyoruz. Ama bunu insanlara nasıl götürüp ileteceğiz kendimizi ifade edeceğiz.

Kolay ve kısa yolu Web Sitesi sizin internetteki Eviniz, Dükkanınız, Mağazanız aklınıza ne gelebiliyorsa artık herşeyi kapsamaktadır.

Web sitesinin yapılması için de en önemli başlangıç web tasarımın yapılmasıdır.
Belirli ihtiyaçların belirlenmesi doğru hedef kitlenize doğru metrikleri ulaştırmayı hedefleyerek çizilecek bir arayüz tasarımı ve Kullanıcı deneyimi arttırılmış bir Planlama ile Yapılan web sitesi sizlere başarıdan başarıya götürecektir.

Web tasarım için önemli unsurlar

 1. Doğru font kullanımı
 2. doğru renk seçimi
 3. UX planlamanın iyi yapılması
 4. Web sitesi Soğuk analizi
 5. Farklı ve Dikkat çekici görsellerin tasarlanması
 6. Logo kullanım alanlarının doğru yapılması
 7. Hizmetleriniz için ürünlerinizin iyi gösterilmesi
 8. Google Dostu olması
 9. Mobil Platformları desteklemesi
 10. Özgün içerik ve görsellerin kullanımı
 11. Son kullanıcının çok sade bir şekilde kullanımını sağlatması

gibi temel unsurları barındırmaktadır.Daha derine ineceğiz ilerideki blog postlarımız için birazda malzeme kalsın bizlere…

Takip kalmanızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi rica ediyor güzel yorumlarınızı yazılarımıza bekliyoruz.

Leave a Reply