Skip to main content

Web Tasarım Ajansı Nedir?

Web tasarım , internet ortaya çıktığından beri insanlık tarihine çağlar atlatmaya devam eden bir gelişimdir. İlk dönemlerde kullanıcılar tarafından ‘sanal ortam’ olarak adlandırılırken, zaman içerisinde ‘sanal dünya’ , ‘dijital dünya’ olarak anılmaya başlamıştır. İnterneti bir ‘dünya’ olarak anmalarının nedeni ise onun ne kadar büyük ve sonsuz olduğunu kavramalarından kaynaklıdır.

Bu dünyanın içerisinde yer alan, farklı sektörlerden ve farklı konseptlerden bilgi, ürün ve hizmetler sunan kanallara web site denmektedir. Tabii ki bu siteler kendi kendilerine kurulmamaktadır. Bu siteleri tasarlayan, şemasını oluşturan, içeriklerini giren, görsellerini düzenleyen ve güncellemelerini sağlayan firmalar web tasarım ajansı olarak hizmet vermektedir.

Dijital dünya üzerinde şirketlerin kurumsal bir imaj çizebilmeleri ve ürün/hizmet tanıtımlarını yapabilmeleri için kendilerine özgü bir web tasarım ajansı ihtiyaçları doğmaktadır. Dijitalin içerisine girip şirkete ait varlıklar oluşturulduktan sonra siteyle ilgili tüm yazılı ve görsel içeriklerin başarılı olması ve şirketin yaptığı işi dürüstçe tanıtması gerekmektedir.

Sadece fiziksel olarak sektörde yer almak ve müşterilerle görüşmek şirketler için artık yeterli olmamaktadır. ‘Dijitalde yer almak bana ne fayda sağlayacak?’ düşüncesi bütünüyle yanlış bir düşüncedir. Bunun sebebi kullanıcıların artık dijitali yenilikçi bir bakış açısı olarak benimsemeleri ve bundan uzak olan şirketlerinde kaliteli bir hizmet sağladığını düşünmemeleriyle ilgilidir.

Kullanıcılar bir hizmet veya ürünü temin edecekleri zaman en yakınlarında olan lokasyonları google arama motoru üzerinden araştırmaktadır ve harita kayıtlarına dahi göz atmaktadır. Güven duygusunu alabilmek için ise web tasarım ve sosyal medya platformlarını detaylıca inceleyerek, yorumlarını okumaktadır. O noktadan sonra tatmin olan kullanıcı, şirket ile iletişime geçmektedir ve satın alma gerçekleştirmektedir.

web tasarım ajansı

Web Tasarım Ajansı Ne Yapar?

Kullanıcıların ziyaret edeceği web tasarım sayfasından ne kadar memnun bir şekilde ayrılacağı da şirketin çalıştığı web tasarım ajansı profesyonelliğiyle doğru orantılıdır. Bir web tasarım ne kadar kreatif ve profesyonel çizgilerle hazırlanmış ise o kadar fazla ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Çünkü profesyonel bir web tasarım ajansı;

 • Sitedeki renk seçimleri
 • Kategori düzeni
 • Yazım kuralları
 • Görsel ve metin uyumu
 • Site hızı
 • SEO uyumlu web tasarım
 • Responsive tasarım
 • Google harita kaydı
 • Whatsapp/Canlı destek modülleri
 • SSL Güvenlik sertifikası

gibi önemli detaylara titizlikle değinmektedir. Bu da kullanıcının gözünde sitenin dikkat çekici ve kaliteli olmasına fayda sağlamaktadır. Sektörel başarısını güvenilir web tasarım ajansı ile birleştiren şirketler, dijital pazarından mutlaka payını almaktadır.

Web tasarım ajansı, şirketlerin rakiplerini inceleyerek rakip analizi sağlamaktadır. Bunu yapmasındaki amaç; rakiplerin eksik yönlerini not almak ve eksilerini şirket web tasarım sayfasında artıya çevirmektir. Rakiplerin kaybettiği müşteri potansiyelini, şirket web sitesine katmak tamamen satış hacimlerini arttırmak demektir.

Ardından şirketlerin beklentilerini ve geleceğe dair hedeflerini dinlemektedir. Buna paralel olarak web tasarım üzerinde anasayfada vurgulanacak bölümleri tasarlamaktadır. Şirketin siteye giriş ekranında verdiği hizmetleri veya ürünleri, önemli referansları ve şirket değerleri gibi detayları ön plana çıkararak devam etmektedir. Bir şirketin önemli referansları, hedef kitlenin güven duygusunu pekiştirmek için mükemmel bir vurgudur. Tıpkı güvenilir bir arkadaşın önerdiği bir ürünü satın almak gibidir. Daha sonrasında web tasarım ajansı diğer sayfaların tasarımlarını hazırlamaktadır.

Web tasarım ajansı, kullanıcının kendini rahat hissetmesini düşünerek karmaşık bir tasarım düzeninden ve uzun uzun metinlerden kaçınmaktadır. Günümüzde dijital kullanıcı portföyü sabırsız ve istediğine hemen ulaşmak isteyen bireylerden oluşmaktadır. İşini profesyonellikle yapan ve internet dünyasını gerçekten iyi bilen bir web tasarım ajansı, kullanıcıların ekranda hangi noktalara gözünün takılabileceğini hesap edebilmektedir. Tam da o noktalara ‘Call to action’ denilen ‘harekete geçirici’ butonlar yerleştirmektedir. Bu butonlar genellikle ‘teklif al, iletişime geç, alışverişe başla’ gibi metinlerden oluşmaktadır.

Web tasarım ajansı renk seçimlerinde, şirketin kurumsal kimliğine (logo, kartvizit renkleri) uygun ilerlemektedir. Şirketler, itibarlarını oturtmak için mutlaka kendi renk tonlarına bağlı kalmalıdır. Aksi takdirde logonun hedef kitlenin zihninde yer edebilmesi ve çağrışım uyandırması git gide zorlaşacaktır. Logo da kullanılan renk seçimlerinin alt tonlarını veya üst tonlarını kullanmak en sağlıklısı olacaktır.

Creodive Web Tasarım Ajansı

Şirketlerin dijital dünyada hedef kitlelerini ağırlayabilecekleri bir web site sahibi olmaları, web tasarım ajansı Creodive ile çok daha kolay. Profesyonel bir web tasarım hizmeti ile şirketlerin dijitalde büyümeleri ve müşterilerine ulaşabilmeleri daha mümkün. Hem kreatif tasarımıyla hem içerik kalitesiyle hem de arka planda kusursuz çalışan sistemiyle, başarılı bir web tasarım hizmeti edinebilirsiniz. Bir mutlu müşteri demek, yeni müşteri referansları anlamına gelmektedir. Siteden memnuniyetle ayrılan müşterilerin yeni müşteriler getireceğinden şüphe etmeyin ve dijital dünyada şirket hacimlerinizi arşa çıkarmaya hazır olun.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek bu konuyla ilgili içeriklerimizi gözlemleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/creodive/

Bu konu hakkında yazdığımız diğer makalelerimizi okumak isterseniz, sizin için aşağıda derlediğimiz linklere tıklamanız yeterlidir.

Profesyonel Web Tasarım : İletişim Modüllerinin Önemi

2 Comments

 • Adem dedi ki:

  Web tasarım ajansıyla çalışmak gerçekten harika bir deneyimdi. İhtiyaçlarımı anladılar ve beklentilerimi fazlasıyla karşıladılar. Web sitelerini oluşturmak için profesyonel ve yaratıcı bir yaklaşım sergilediklerini söyleyebilirim.

  Tasarım süreci boyunca iletişimleri mükemmeldi. Her adımda bana danışarak, web sitemin nasıl görüneceği ve işlevsel olacağı konusunda sürekli geri bildirimde bulundular. İsteklerime ve markamın kimliğine uygun özelleştirilmiş bir tasarım oluşturuldu.

  Ayrıca, mobil uyumluluk konusunda da titizlikle çalıştıklarını belirtmek isterim. Web sitemin farklı cihazlarda ve ekran boyutlarında sorunsuz bir şekilde çalışması benim için önemliydi ve bunu başardılar.

  Ajansın teknik bilgisi ve uzmanlığı etkileyiciydi. İhtiyacım olan özellikler ve işlevler konusunda bana rehberlik ettiler ve en uygun çözümleri sundular. Ayrıca, web sitemin içerik yönetimini kolaylaştıran bir CMS entegrasyonu sağladılar ve bunun için çok minnettarım.

 • Behlül dedi ki:

  Web Tasarım Ajansı’nın ne yaptığını merak ediyordum ve bu siteye girdiğimde sorularımın cevaplarını buldum. Web Tasarım Ajansları, modern ve etkileyici web siteleri tasarlamakla kalmayıp, aynı zamanda markamızı dijital dünyada öne çıkaracak araçlar sunuyor. Kullanıcı dostu ve estetik tasarımlarının yanı sıra SEO odaklı çalışmalarıyla da işimizi kolaylaştırıyorlar. Mobil uyumlu ve hızlı yüklenen web siteleri ile markanın dijital varlığını güçlendirmek konusundaki uzmanlıklarını hissedebiliyorum. Profesyonel yaklaşımları ve teknik destekleri sayesinde işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacağımız bir ajans olduğunu söyleyebilirim

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler