Skip to main content
Web TasarımGenel

Sağlık Sektöründe 1 Numaralı Web Tasarım Tüyoları

By 20 Ekim 2020Nisan 6th, 2023No Comments

Sağlık sektöründe web tasarım sayfasının öneminden kısaca bahsedeceğimiz bir yazıyla sizlerleyiz. Eğer bir sağlık kuruluşuna sahipseniz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Sıkı durun başlıyoruz..

Yazımızı sizler için 6 Nisan 2023 tarihinde yeniden güncelledik.

Çağımız teknolojisiyle tüketicilerin satın alma alışkanlıkları değişti, tüketicinin artık ürün veya hizmet tercihi internette detaylı araştırmalar sonucu gerçekleşmektedir. Bu durum her sektörde geçerli olduğu gibi sağlık sektöründe de geçerlidir. Hastalar ve hasta yakınları tıpkı çevresinden referans alıyormuş gibi internete danışmaktadır. Bir yakınınızın size önerdiği ilk ürün veya hizmet her zaman daha çok aklınızda yer edinir değil mi? Çünkü onun ağzından çıkan ilk şey olmasıyla gerçekten daha işe yarar olduğunu düşünürsünüz. İşte bu sebeple arama motoru sonuçlarında kurumunuzun web tasarım sitesinin ilk sayfada yer alması tercih edilmenize büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Sağlık Sektörüne Özel Web Tasarım Trendi

Kolay anlaşılır ve net bir web tasarım teması kurmanız gerekir. Hasta ve hasta yakınlarının sağlık problemlerine odaklanıp hızlıca çözüme ulaşmak isteyeceklerini düşünerek onları yormamalısınız. Sağlık konusunda zaten sabırsız olan kullanıcıların yoğun reklam ve tanıtımlarla gözlerini yormamaya özen göstermelisiniz. Kuruluşunuzun ‘Hakkında’ kısmını açıklayıcı ve tanıtıcı bir metindeweb tasarımn oluşturmalısınız ve ‘Kadromuz’ kısmına web sitenizde mutlaka yer vermelisiniz.

Sağlık Sektöründe Dijital Bütünlük

Hem bilgisayara hem mobile uyumlu bir web site tasarlamalısınız. Kullanıcı dostu tasarıma sahip bir web tasarım edinerek online dünyada varlığınızı sürdürmelisiniz. Dijitaldeki kimliğinizi güçlü kılmak için de web sitenize blog sayfası ekleyerek kullanıcıların seveceği içerikler eklemelisiniz. Blog yazılarınızda kullandığınız konularla sosyal medya hesabınıza yönlendirme sağlayarak iki mecrada da trafiğinizi arttırabilirsiniz. Sanırım sağlık kuruluşunuzda web trafiğinin yoğun olması bir tek burada sizi mutlu edecek..

Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Yönetimi

İnsanlar sosyal medya hesabı olan kuruluşları daha sıcak ve samimi bulmaktadır. Sosyal medyayı aktif kullanan kuruluşlar daha gerçekçi hissettirir. Buradan yola çıkarak mutlaka kuruluşunuza özel bir sosyal medya hesabı edinmelisiniz ve web tasarım sitenizin linkini de eklemelisiniz. Pozitif hasta değerlendirmelerini, sorumlu hekimlerin tedaviler hakkında bilgilendirme videolarını, sağlık ile ilgili çarpıcı haber içeriklerini, sağlık ile ilgili özel gün kutlama mesajlarını ve blog gönderilerini paylaşarak hastaları kuruluşunuza yönlendirebilirsiniz.

Araştırmalara göre kullanıcılar online üzerinde geçirdiği vaktin üçte birini video izleyerek geçirmektedir. Uzmanlık alanları hakkında bilgiler veren doktorları videolar sayesinde gören hasta ve hasta yakınları onları az da olsa tanıyacağı, mimiklerini ve ses tonunu bileceği için randevu alırken kendilerini daha rahat hissedecektir. İlk kez randevuya giden bir hasta ‘doktor nasıl biri acaba?’ diye aklından mutlaka geçirmiştir. Bu durumdan kurtulmak için gideceği kurumun web sitesini ziyaret edip kadro kısmından doktorunun fotoğrafını aramıştır.. Kısacası empati yaparak her şeyi ön görebilirsiniz. 🙂

Bugünlük konumuzun da sonuna geldik, bahsettiğimiz adımları dikkate alarak sağlık kuruluşunuz için profesyonel bir web tasarım ve sosyal medya hesapları edinerek başarılı bir yolda yürüyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Teklif Almak İçin: https://www.creodive.com.tr/web-tasarim/

Kurumsal Web Sitesi Kurarken Firmalar Nelere Dikkat Etmelidir?

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, sağlık sektöründeki referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

http://instagram.com/creodive/

http://linkedin.com/company/creodive/

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler