Skip to main content
Genel

Kurumsal Web Site Tasarımında Firmalar Nelere Dikkat Etmelidir?

By 21 Ekim 2020Ağustos 16th, 2023No Comments

Merhaba, Creodive Ailesi olarak yine yeni bir blog konusu ile karşınızdayız. Bugünün başlığı ‘Kurumsal Web Site Tasarımında Firmalar Nelere Dikkat Etmelidir?’ bu konu başlığı altında birlikte adım adım ilerleyelim bakalım ne gibi yollar izlememiz gerekiyormuş?kurumsal web

Kurumsal Web Tasarımı:İlk Adım

Kullanıcıların kurumsal web sitenizde vakit geçirmekten hoşlanmasını sağlamalısınız. Sitenizi dijital dünya da yer alan bir alışveriş merkezi olarak düşünmeli ve tıpkı vakit geçirirken sizi içine çeken bir mağaza gibi tasarlamaya özen göstermelisiniz. Bir web tasarım ekibiyle birlikte çalışmanız da daha sağlıklı olacaktır. Sade, anlaşılır ve kullanışlı bir site kullanıcılara huzur verir ve gezinirken sıkılmamalarını sağlar. Hedef kitleniz ve onlara sunmak istediğiniz ön planda tutularak buna uygun yumuşak hatlı veya keskin hatlı bir tasarım oluşturmalısınız. Bu şekilde kurumsal web siteniz tasarımıyla zaten bir mesaj verecek ve sanki kullanıcıları içine çağıracaktır..

Kurumsal Web Tasarımı:İkinci Adım

Firma değerinizi ve duruşunuzu olduğu gibi kurumsal web sitenize aktarmalısınız. Firmanızı doğru bir şekilde anlatmanız müşterilerinizin de sizi doğru anlamasına imkan verir. ‘Hakkında’ , ‘Bu Yola Nasıl Çıktık?’ veya ‘Biz Kimiz?’ gibi kısımları kurumsal sitenizde bulundurarak kullanıcılara bilgi sağlamalısınız. Yeni tanıştığınız birine kendinizi tanıtıyormuş gibi tanıtmalısınız ki aranızda bir güven duygusu oluşsun. Tanımadığınız ve hakkında bilgi vermeyen birine güvenir miydiniz? ‘Tabii ki hayır’ diyorsunuz, öyleyse bu konuda hem fikiriz demektir.

Üçüncü Adım

Kurumsal web sitenizde font kullanımınıza kullanıcılara vermek istediğiniz izlenime göre karar vermelisiniz. Web Tasarım Marka kimliğinizi tıpkı Jenga oyunu gibi düşünün, bu oyunda en riskli taşlardan birisi de tipografidir. İlk o taşı çekmek yerine taşları sağlam dizmelisiniz ve rakiplerinizle girdiğiniz tüm Jenga oyunlarının kazananı siz olmalısınız. Her fontun bir anlamı vardır ve kendi anlamınıza uygun olanla eşleşmeniz gerekir. ‘Aşk başka iş başka’ söylemlerini bir kenara bırakın ‘ruh eşini bulmak’ hayatın her yerinde önemlidir. 🙂

Dördüncü Adım

Kullanıcılara sitenize giriş yaptıklarında ilk defa gittiği yabancı bir şehirde gibi değil de evindeymiş gibi hissettirmelisiniz. Navigasyon çubukları kurumsal web sitenizin rehberi olmalı, kaybolmalarını önlemeli ve nereye gideceklerini, nasıl döneceklerini kolaylıkla bulabilmelerini sağlamalıdır. Sitenizde yer alan butonlar mutlaka işlevsel olmalıdır, aksi takdirde kullanıcı kendini kandırılmış hissedecek veya yapılabilir bir şeyi kendisi yapamamış gibi hissedecek bu yüzden de siteden çıkış yapacaktır.

Bu konu git gide uzayan bir liste fakat biz çantanızdan ayırmamanız gereken en değerli eşyaları listeleyerek işinizi kolaylaştırmak istedik. Blog sayfamızı devamlı ziyaret ederek daha büyük bir çantaya ihtiyaç duyabilirsiniz, fakat içinin dolacağından da emin olabilirsiniz. 🙂

Kurumsal web tasarımı süreci oldukça kapsamlıdır. Ancak, bu rehber niteliğindeki adımlar, başarıya giden yolda size rehberlik edebilir. Bu önerileri dikkate alarak markanızı dijital dünyada en iyi şekilde temsil edebilir ve ziyaretçileri sitenizde tutabilirsiniz. Bu yolculukta, daha fazla bilgi ve rehberlik için sık sık güncellenen blog sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Unutmayın, kurumsal web tasarımı sürekli bir gelişim ve iyileştirme sürecidir, bu yüzden çantanızda her zaman daha fazla bilgi ve beceriye yer açmanız gerekebilir.

Kurumsal bir web sitesi tasarımı, markanızın dijital dünyada etkili bir şekilde temsil edilmesi için kritik bir rol oynar. Kullanıcıların sitenizde keyifli vakit geçirmesini sağlamak, onları çeken bir alışveriş merkezi gibi tasarlamakla başlar. Bu nedenle, tasarımınızın birinci adımı, kullanıcıları içine çeken ve onlara hoş bir deneyim sunan bir web sitesi oluşturmaktır. Bu noktada, profesyonel bir web tasarım ekibiyle çalışmanın getireceği avantajlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Kurumsal web tasarımının temel taşlarından biri, kullanıcı deneyiminin nasıl şekillendirildiğidir. Kullanıcı deneyimi, ziyaretçilerinizin web sitenizle etkileşimlerini ve bu süreçte yaşadıkları duygusal deneyimleri içerir. Kullanıcılarınızın sitenizde geçirdiği süre, kazandıkları bilgi ve elde ettikleri hisler, markanızın dijital dünyadaki varlığını belirleyen unsurlardır.

Kullanıcıların sitenizde vakit geçirmekten hoşlanmalarını sağlamak için tasarımınızı onların ihtiyaçlarına göre şekillendirmelisiniz. Kullanıcı dostu bir arayüz, kullanıcıların istedikleri bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlar. Menülerin ve içeriklerin düzeni, bu deneyimi etkiler.Navigasyon çubuklarının net ve anlaşılır olması, kullanıcıların yolunu bulmalarını kolaylaştırır. Arama fonksiyonunun etkili çalışması da kullanıcıların sitenizde aradıklarını bulmalarına yardımcı olur.

Diğer Yazımızı Okumak isterseniz Kurumsal Sosyal Medya 

Youtube Kanalımızı İncelediniz mi?

https://www.youtube.com/channel/UC2_Ec35UlV4Ok_tBWEO5K6A

Linkedin Hesabımız
https://www.linkedin.com/company/creodive/?originalSubdomain=tr

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler