Skip to main content

kreatif web tasarımBelirli adımlara bağlı olarak yarattığınız web tasarımlar, potansiyel kullanıcılar için kolaylıkla ulaşılabilir, hızlıca bilgiyi sağlayabilir bir site olmayı amaçlamalıdır. Web tasarımı zahmetli bir iş olmakla beraber hayal gücüne ihtiyaç duymaktadır ve bu hayal gücünü kullanıcıların isteklerine uygun forma sokmayı gerektirmektedir. Bizde bugün, web tasarım süreçleri nasıl ilerlemektedir? web tasarıma farklı bir boyut kazandıran ‘kreatif web tasarım’ nedir ve nasıl ortaya çıkmaktadır? sorularına yanıt sağlayacağız..

Web Tasarımı Nedir?

Web Tasarım; İnternet sitelerinin günümüzdeki son kullanıcıya estetik, site hızı güçlü ve çeşitli fonksiyonlara sahip olarak sunulmasını sağlayan, yazılım ve kodlama aracılığıyla kullanıma dökülen uygulamaların tümüdür. Web tasarımı ile kullanıcılar, herhangi bir tarayıcıdan bağlanarak aradıkları tüm web sitelerine, herhangi teknik bir bilgi öğrenmeden kolaylıkla giriş sağlayabilmektedir.

Kreatif Web Tasarım Nedir, Nasıl Ortaya Çıkar?

Web site tasarımı süreçlerinde yapılan hatalar, gözden kaçırılan detaylar, amacına uygun fonksiyonların sağlanmaması vs. kreatif web tasarım konusunda tasarımcıları geriye atmaktadır. Kreatif web tasarımı yaparken görselliğin ön planda olduğu kadar, kullanım kolaylılığı ve anlaşılır bir site düzeni de büyük önem taşımaktadır. Tüm bu kuralları yerine getirebilmek için ise tasarım programlarını profesyonel bir biçimde kullanabilmek ve yüksek hayal gücüne sahip olmak gerekmektedir.

Kreatif Web Tasarımı İçin Önemli İpuçları

  • Grafik Kullanarak Dikkat Çekici Olun

Yerinde kullanılan ve işlevini tamamlayan grafikler sitenizde akılda kalıcı bir görünüm oluşturacaktır. Bu sayede site ziyaretçilerinizin, sitenizde kalıcı bir ziyaretçi haline gelmesi için şansınız artacaktır. Sitenize ait grafikleri belli bir tasarım şablonuna oturtarak ziyaretçilerinizin sitenizi benimsemesini sağlayabilirsiniz.

  • Sade Ama Derin Altyapıya Sahip Olun

Web siteniz küresel, dünyanın her yerinde, her ırk, yaş ve cinsiyetten erişilebilir olacaktır. Kreatif web tasarım da herkesin ziyaret edebileceği şekilde bir şema oluşturmanız gerekmektedir. Kullandığınız semboller, linkler, başlık boyutları, görseller ve site içi reklamlar ziyaretçilerinizin gözünü yormamalıdır. Kreatif web tasarım için ziyaretçilerinizin huzurlu vakit geçirebilmelerini göz önünde bulundurmalı, sıklıkla kullanılan alanları sitenizde net şekilde belirtmelisiniz. Örneğin; menü çubuğu, arama çubuğu, anasayfa gibi kısmlar mutlaka her sayfada erişilebilir olmalıdır.

  • Sektör Analizini Doğru Yapın

Kreatif web tasarımı oluştururken, sektör analizini ve sektördeki rakiplerinizi iyi analiz etmelisiniz. Sektöre ait web tasarımı örneklerini inceleyip, ödüllü tasarımların yapılarını örnek alabilirsiniz. Bir kullanıcı olarak kendi site kullanım alışkanlıklarınızı, göz alışkanlarınızı ve el alışkanlıklarınızı düşünebilirsiniz. Bunların ardından rakiplerinizden farklı olarak ne ortaya çıkarabileceğinize dair araştırma yaparak kreatif web tasarım adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz..

Gelecekte Hangi Pazarlama Trendleri Bekleniyor?

İnstagram Hesabımız

https://www.instagram.com/creodive/

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler