Skip to main content
Genel

Koronavirüs Aşısı Dijitali Nasıl Etkileyecek?

By 28 Aralık 2020Ocak 17th, 2023No Comments

koronavirüs aşisiKoronavirüs Aşısı Geliyor

Toplumca Koronavirüs öncesinde yaşadığımız hayata geri dönmek için can atıyoruz ve aşılar sayesinde bunun gerçekleşeceğini düşünüyoruz.. Koronavirüs aşısı, normale dönmenin tek çıkış yolu olarak dünyadaki en mucizevi buluşlardan biri olarak görülüyor. Dünya Sağlık Örgütü, aşılar sayesinde her yıl 20’den fazla ölümcül hastalığın 2-3 milyon kişiyi öldürmesinin engellendiğini söylüyor. Fakat bir aşının bir hastalığı nadir yakalanan bir seviyeye getirebilmesi için on yıllar sürecek bir zaman dilimi gerekiyor. Bu sebeple koronavirüs aşılarının bunu daha kısa bir sürede etkilemesini diliyoruz. Covid-19 aşısının deney sonuçlarında yüzde 90 verimliliğe ulaşılması, pek çok kişiye kısa sürede sosyal mesafe ve maske gibi önlemlere ihtiyaç kalmayacağını düşündürdü..

Peki Koronavirüs Aşısı İle Hayatımız Normalleşecek Mi?

Dünya nüfusuna aşı yapılmasının bilimsel ve pratik zorluklarına rağmen iyi bir müjde var; İlk aşılanmanın ardından koronavirüsle mücadelede önemli bir adım atılmış olacak. Kısa vadede koronavirüse karşı en savunmasız grupların ölümü azalacak. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını insanları evden çıkmamaya mecbur bırakıyor ve insanların günlük yaşamlarındaki alışkanlıklarını, tercihlerini değiştirdiği gibi dijital ortamda da büyük değişikliklere neden oluyor. Toplu taşımalardan market alışverişine, mobil oyunlardan sosyalleşmeye kadar hayatın her alanında rol oynuyor. Verilere bakıldığında, kullanıcıların zorunda kalmadıkça dışarı çıkmadığını ve kullanıcıların %41’inin artık online alışveriş yaptığını gösteriyor. Reklam verenler potansiyel hedef kitlelerine ulaşabilmek için bu dönemde en yüksek etkileşim sağlayan mobil reklamlara yöneliyor.

Koronavirüs Aşısı’nın Dijitale Etkisi

Dijital dünya da tüketimin artması, yeni iş alanlarının açılmasına ve varolan iş alanlarının da genişlemesine neden oluyor. Haber sitelerinde yaşanan trafik artışı, e-ticaret alışveriş sitelerinin yeni kampanyalar düzenlemesi ve taleplerin yükseliş göstermesi, sağlık platformlarında randevuların artması gibi detaylar göze çarpıyor. Koronavirüs aşısı gelmesiyle beraber dijital dünya hareketliliği daha da yükselecek ve dijital dünyaya karşı kullanıcılarda oluşan alışkanlıklar kalıcı bir alışkanlık olarak hayatlarda yer kaplamaya devam edecek. İş alanlarında oluşan yeni sahalara özel web site tasarımı talepleri artacak ve onun yan kolu, birbirinden ayıramayacağımız ikinci adımı olan sosyal medya yönetimi zirveye çıkacak..  Tamamiyle zorlu bir yıl olan 2020’yi umuyoruz ki bir an önce normalleşerek atlatırız fakat dijital hayat ise gelişimini duraksamadan sürdürür..

Pandemi Sürecinde Marka Yönetimi

İçerik Etkileşimini Uçuran Tüyolar

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

If you want to leave a review, please Login or Register first.

creodive-iletisim-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Telefon
creodive-whatsapp-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Whatsapp
creodive-teklif-olustur-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Teklif Al
kreatif-calismalarimiz-web-tasarim-google-adwords-sosyal-medya-ajansi
Projeler